НЕВЕРОЈАТНО ЕВТИН, А НЕОПИСЛИВО ВКУСЕН: Најпопуларниот рецепт за ручек од само 3 состојки!

16 октомври, 2021
1020433_screenshot-20211015-094758_ls

Понекогаш навистина ни треба ваков рецепт

Едноставната, евтина и достапна храна подготвена на брз и правилен начин носи ручек на трпезата во кој ќе ужива целото семејство.

СОСТОЈКИ:

  • 2 поголеми компири
  • 1 поголема глава поголем кромид
  • 4 виршли

ПОДГОТОВКА:

1. Излупете ги компирите и кромидот и исечете ги на коцки.

2. Ставете масло во подлабока тава, додадете ги компирите и кромидот, а потоа посолете ги.

3. Пржете на тивок оган, мешајќи постојано.

4. Исечете ги виршлите на прстени, а кога компирот ќе се запече, ставете ги во тавата и пржете, постојано мешајќи.

5. Додадете малку вода во тавата, оставете ја на шпорет додека не испари водата и компирот не омекне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris