Никогаш поедноставна формула за пресметување колку чаши вода ви се потребни дневно: Пресметајте веднаш!

14 јануари, 2021
bottle-25820121280-830x0

Д-р FeelGood објасни дека сето тоа зависи од тежината

Д-р Саша Плечевиќ, попознат како д-р FeelGood, споделува повеќе од корисни совети за здравјето на својот профил на TikTok наречен „Zona dravlja“, кои привлекуваат илјадници следбеници.

Овој пат, тој ја објасни важноста на внесот на вода, но и колку треба да се внесува на дневна основа.

Иако внесот на вода првенствено зависи од здравјето и физичката активност на поединецот, постои формула која грубо може да ви помогне да ја пресметате вашата „доза“ вода за еден ден.

Вашата тежина игра клучна улога, а како да го пресметате дневниот внес на вода, можете да дознаете на видеото подолу.

@zona_zdravlja

Koliko vode je dovoljno vode na dan? Sračunajte lako na osnovu kilaže … #zonazdravlja #drfeelgood #voda #hidratacija #vodajezivot

♬ original sound – zona_zdravlja

Патем, д-р FeelGood е автор на првата и единствена ОНЛАЈН програма „Zona Zdravlja“ по промо цена од 35 евра месечно, која вклучува бесплатен фитнес велосипед со таблета и потребните реквизити на реверсот, бесплатен преглед, персонализирана програма за исхрана, индивидуално програмирана обука, 24- часовна контрола и поддршка, како и негови лични совети. Доволно е само 30 минути три пати неделно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber