Проговорија личните асистенти на славните: Анџелина Џоли и Мадона се шефици од пеколот, додека бајка е да се работи за Џорџ и Амал Клуни

14 јануари, 2021
71199791_760926107742338_7054416178000155525_n-660x450

Анџелина Џоли е наводно шефица од пеколот, додека нејзиниот колега Џорџ Клуни е шеф од соништата. Така, „New Idea“ тврди дека овие актери имаат многу различни пристапи кога се занимаваат со нивните лични асистенти. Таблоидот истакнува дека Џоли со години се стекнала со репутација на страшен шеф, а бидејќи потекнува од богато семејство, сите знаат дека работата за неа не е лесна. Покрај тоа, еден од нејзините поранешни лични асистенти рече дека работата за Џоли е всушност кошмар заради нејзините барања.

Бидејќи актерката легнува многу доцна, очекува и нејзините лични асистенти и вработените да бидат будни доцна во ноќта. На овој начин, тие ѝ се при рака кога ѝ треба нешто. Но, додека Џоли може да спие до многу доцна наутро, нејзиниот персонал мора да стане рано за да се справи со нејзините шест деца. „Анџелина не е злобна, но бара многу, и ако не ги направите среќни неа или нејзините деца, лошо ви се пишува. Меѓутоа, ако имате „Личен асистент на Анџелина Џоли“ во вашето CV, сите врати се отвораат за вас во Холивуд, па луѓето трпат колку што можат повеќе “, изјави извор за „New Idea“.

Од друга страна, поранешниот личен асистент на Клуни нема ништо друго да каже за актерот и неговата сопруга Амал Клуни освен добри зборови. Изворот рече дека е сон да се работи за Клуни бидејќи тие се дарежливи и многу внимателни. На Клуни не му се допаѓа кога ќе ги види неговиот личен асистент и вработените кои се борат финансиски, па обично им дава дополнителни 1.000 долари во готово. Неговиот персонал исто така рече дека актерот и неговата сопруга се многу коректни кога станува збор за нивните работни услови. Тие, исто така, го проверуваат својот персонал за да бидат сигурни дека се среќни и здрави.

Според таблоидот, работата за Ештон Качер и Мила Кунис може да биде и доста стресна поради флертувачката природа на актерот. Затоа Кунис прво ги разгледува дадилките на нејзините деца и вработените кои помагаат во домаќинството за да се осигурат дека нејзиниот сопруг нема да стапи во контакт со ниту еден од вработените. Изворот рече дека Кунис инсистира да му верува на нејзиниот сопруг. Сепак, не може да го заборави фактот дека ја изневерил Деми Мур неколку пати и затоа не сака да ја доживее истата болка на своја кожа.

Друг личен асистент кој се отвори за „New Idea“ тврди дека Мадона ги терала да работат за неа 24 часа на ден, седум дена во неделата. Пејачката исто така беше многу строга во однос на исхраната на вработените и тие беа принудени да јадат исто како и таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber