Нов моден хит ќе ви го олесни животот со маска. Секој ги носи и сè повеќе дизајнери ги произведуваат

28 јануари, 2021
9977985

Уште кога маските за лице станаа составен дел од секоја облека, дизајнерите се инспирирани да создаваат нови модели, како и додатоци за овој заштитен и моден додаток.

Веќе пишувавме за заштитни чанти за маски, иновации на марката Хипи Гарден, а најновите хит ленти се направени според тоа што некои луѓе ги носат за очила. Но, овие, јасно, се придржуваат до маската.

Голем број светски sвезди веќе подлегнаа на овој тренд, како пејачката Џенифер Лопез, актерките Минди Калинг и Ел Фанинг и американската политичарка Александрија Окасио-Кортез.


Дизајнерката Катарина Радниќ Змазек, која стои зад брендот Cloud & Co., е првиот домашен дизајнер што го направи овој моден додаток што ги олеснува овие времиња на корона.

  • Идејата за маскирање со ленти потекнува од лично искуство. Многу пати ми се случуваше да излезам од автомобилот и да дојдам до продавницата и да сфатам дека немам маска со мене. Тогаш повторно ќе морав да се вратам до автомобилот преку половина од паркингот … Па така, размислував за решение што ќе помогне во такви ситуации – ни раскажува дизајнерот Радниќ Змазек.


„Се сетив на лента што изгледаше како очила“. Кога сите ќе бидеме принудени да носиме маска, да помислиме нешто да не ја заборавиме. Ова решение ми се чинеше идеално не само идејно, туку и кога станува збор за перформанси, бидејќи е многу прифатливо

  • Ако одевме по верзијата со бисери или слично, производот ќе беше поскап, но се водевме од идејата дека ќе биде едноставна, ефтина и ефективна ставка

Панделките доаѓаат во повеќе бои и се прилично голем хит.

image
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber