Новата Месечина носи бурни промени: Астрологот советува како да ги свртите тешките аспекти во ваша корист

12 јануари, 2021
download

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот на Стрелец, што влева надеж и оптимизам во нашето секојдневие. Полека почнуваме да веруваме во подобро утре. Ние сме желни да патуваме, особено во странство, и за авантури, но исто така и да учиме и обучуваме.

Понеделник е ден што е добар да се искористи за планирање на патувања, договарање пасоши, визи или документи. Особено, справувајте се со администрација и документација, како и со сите законски обврски, до средината на неделата, кога Меркур полека влегува во својата сенка. Сè што не сте поправиле до тогаш, може да се врати да ве прогонува во следните недели. Започнете блог, книга, веб-страница, дигитален маркетинг или формализирајте важен проект.

Првиот ден е одличен за долгорочни цели и планови, како и за емотивни или деловни партнерства и соработки. Нагласете ги понапорните задачи, она што го одложувате во последно време, бидејќи сега ќе имате повеќе фокус и упорност.

Во вторник, Меркур формира плоштад кон Уран, што носи напнатост и нервоза, но пред се проблеми во сообраќајот и комуникацијата, расипувања на Интернет и технички уреди, вознемирувачки вести и неочекувани пресврти на ситуациите. Ако не сакате аспектите од вашиот живот да се манифестираат на неповолен начин, излезете од вообичаената рутина и бидете иновативни. Променете нешто тој ден по сопствена иницијатива. Променете го вашиот стил на облекување. Направете нешто сосема ново.

Рано наутро во среда ја носи младата Месечина во знакот на Јарец, што ќе донесе активирање во областа на кариерата, особено Овенот во знакот на Јарец, и лични придобивки за луѓето со знак на Јарец. Оваа млада Месечина е специфична затоа што е во врска со Плутон, кој во астрологијата се нарекува клуч. Ова значи дека ни носи сериозни промени на личен и колективен план.

На лично ниво, тоа носи активирање на различни области во однос на потписот на една личност. На колективно ниво, тоа носи земјотреси, климатски промени и структури во хиерархијата на моќта, нови мерки на ограничување. Ова е поддржано од планетарниот аспект помеѓу Марс и Сатурн, кој носи борби и конфликти, во симболиката на пари, подвижен имот, вредности и нови закони, што ќе создаде гнев и револт во општеството. Овој ден е особено предизвикувачки, бидејќи носи наплив на агресија и отежнувачки околности. Сè што направивте или не успеавте да направите сега има последици. Ако се најдете во таква ситуација, најдете конструктивен излез за насобраните непријатни емоции.

Четврток е ден кога чувствуваме и применуваме промени во нашето секојдневие. Промените на полето на љубовта се актуелни. Искористете го овој ден за да воведете новини во вашиот емотивен или деловен сегмент од животот. Љубов преку Интернет, пријатели, здруженија, одеднаш и неочекувано. Можен е мал подарок или парична награда. Одличен ден за радикални промени и целосна промена на курсот во работата, здравјето, исхраната, односите. Искористете. Уран се движи директно, што дополнително го дава ветерот во грбот за да го придвижи животот во сосема нова насока.

Во петок, целосно опуштете се и уживајте. Немаме никакви аспекти, затоа обидете се да создадете ден по ваш вкус. Не донесувајте одлуки или потпишувајте договори.

Сабота е ден за одмор, уживање и спиење. Ако имате можност да го посетите велнесот, почастете се со масажа, посетете свето место, бидете што е можно повеќе во мир и тишина.

Недела е ден за одмор, но и за активирање на инспирација и креативност. Понудете му некому ваша помош, подарете му насмевка или мал подарок, уживајте со најблиските. Не ризикувајте денес, не влегувајте во предизвикувачки односи или работни места. Плоштадот помеѓу Јупитер и Уран може да донесе неповолни настани во одредени општества или делови од светот. Напнатост преку Интернет, со финансии, зголемување на затезна камата и казни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber