По аранжманот „ПАТ до НИКАДЕ“: Тајланд и Тиндер ги здружија силите

12 јануари, 2021
thailand

Туристичката организација на Тајланд соработува со Тиндер, популарна апликација за запознавање. Целта на оваа соработка е да се промовираат туристички аранжмани дизајнирани да се запознаат едни со други.

Пат до никаде
Во ноември, Thai Airways организираше лет без крајна дестинација „Лет до никаде“. Патниците полетаа и се вратија во Банкок, летајќи над 99 свети будистички места низ целата земја.

ТАТ дизајнираше девет правци и тие започнуваат со три тест патувања, па доколку се покажат успешни – одат понатаму. Првото крстарење по реката „Чао Праја“ во Бангкок беше организирано на 20 декември. После патувањето, самците заминаа на вечера во друштво на експерти за Фенг Шуи.

Другите две патувања се забава на плажа и концерт во Пукет, како и патување со воз до браната „Па Са Jоласид“ во провинцијата Лопбури. Закажано за јануари 2021 година. Групите ќе бројат најмногу 50 лица. .

„Патувања за самци“ е друга иницијатива во низата идеи за поттикнување на домашниот туризам среде пандемија на коронавируси.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/