Новиот видео запис на Викенд полн со посвета за Селена Гомез, и поради еден детал ќе добиете треска

9 јануари, 2021
171281_profimedia0330940899_ff

Популарниот пејач објави видео запис за нова песна која привлече големо внимание, пред се поради една девојка во неа …

Абел Тесфаје, попознат како Викенд, пред неколку дена објави видео за песната Save Yout Tears, а на социјалните мрежи веднаш може да се прочитаат коментари дека ова е уште една посветеност на пејачката Селена Гомез, со која музичарот се сретна во 2017 година.

Моделот кој се појавува во видеото е, ако ги прашате обожавателите на Викенд, идентичен со пејачката, и несомнено нејзиниот изглед – виткана коса инспирирана од осумдесеттите и обетки – потсетува на стилот на Селена Гомез во спотот за песната Dance Again.

Исто така, многумина веруваат дека текстот на песната се однесува на неговиот однос со пејачката, пред се на стихот „Те видов како танцуваш во полна просторија“, кој потсети на многу стихови на Селена „Само ти и јас, само ние двајца, дури и во полна просторија “во песната „Преполна соба“.

Selena Gomez, Bjanka Rohas

Покрај тоа, може да се прочитаат коментарите дека неколку секунди по втората минута од песната Викенд, тој го шепоти името на Селена, како што се приближува кон манекенката која личи на неа и ја зема за рака.

Интересно, манекенката Бјанка Рохас, која се појавува во видеото, одговори на коментарот на Инстаграм за тоа како изгледаше идентично како пејачка со стих од песна на Ники Минаж – „Морам да ја гледам Селена“, а обожавателите веруваат дека потврди дека нејзиниот изглед е инспириран од поранешната девојка на Викенд.

Selena Gomez, Bjanka Rohas

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris