Остварете ги вашите соништа: Што значи законот за привлекување и методот 3-6-9?

16 октомври, 2021
Screenshot_3

Според законот за привлекување, вашите мисли директно влијаат на вашата реалност.

Научете како нешто се манифестира лесно, особено доколку користите моќни техники и ритуали за исполнување желби.

Една од нив е методата 3 – 6 – 9, броевите кои што ги популаризирал големиот Никола Тесла.

Како да ја изведете техниката?

  1. Изберете три желби.
  2. Изговарајте ја секоја од нив по 6 пати дневно.
  3. Посветете се на секоја од своите желби по 9 секунди.

Колку повеќе внимание и енергија трошите на своите желби, тоа полесно и побрзо ќе се остварат истите затоа што сте им ја поклониле вашата енергија и времето.

Исто така, додека ги замислувате желбите и додека ги изговарате, визуализирајте си како тие се оствариле.

Овој ритуал треба да го спроведете 21 ден во континуитет. Најдобро е да го правите рано наутро, доцна попладне и непосредно пред спиење, во самотија, кога сте смирени и кога ништо не ви го одвлекува вниманието.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris