Ова е најдобриот рецепт за розово лате!

15 јануари, 2021
лате

Дали некогаш сте виделе поженствена визија за кафе што е толку убава што треба само да ја фотографирате?

Јао е како кафе, главната состојка не е кофеинот, туку прав од цвекло, благодарение на што овој пијалок има неодолива боја. Покрај тоа, цвеклото е одлично за крвна слика и зајакнување на имунитетот.

Состојки за 1 чаша:

250 мл кокосово млеко

1 лажичка прав од цвекло

Половина лажичка екстракт од ванила

Половина лажичка цимет во прав

Малку мед

Pink late, Pink kafa

Подготовка: Ставете цвекло, цимет и екстракт од ванила во чаша. Загрејте го млекото за да остане топло, но не врие. Користете жица или мешалка, измешајте го млекото за да ја внесете пената и потоа истурете го во чашата. Уште еднаш, измешајте ги сите состојки и на крај додадете го медот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris