Постои 1 збор што највеќе ги ВОЗБУДУВА партнерите за време на СЕ*СОТ: Кажете го во кој било момент и ќе биде ЖЕШКО!

19 април, 2021
922005_profimedia0295597669_ls

Дали некогаш сте експериментирале со „валкани муабети“?

Пробајте, може да биде забавно.

А може да биде и исклучително силен афродизијак.

Понекогаш дури и наједноставните зборови или фрази можат да ја полудат вашата втора половина.

Многу мажи и жени на Твитер открија дека сакаат да ги слушнат сопствените имиња за време на сексот. Ова во креветот може да се постигне на неколку начини.

На пример, заводливо шепотење на увото, авторитативен изговор со секси инструкции или викање на врвот на страста.

„За време на сексот, сакам да го слушам како го изговара моето име“, призна една жена на Твитер. „Не мислам дека имам секси име, но обожавам да го слушам во кревет“, „Зошто чувството е толку добро кога ќе го слушнеш своето име за време на сексот?“, Се некои од коментарите.

Зошто толку едноставен чин може да биде толку ефикасен? Д-р Мишел Друан, професор по психологија на универзитетот Форт Вејн, вели дека слушањето на вашето име ви помага да се поврзете повеќе со вашиот партнер.

„По природа, ние бараме припадност и љубов како една од нашите главни човечки мотивации“, вели докторката.

„Кога некој ќе го каже вашето име, тој ве препознава во својот круг и потврдува дека го познавате, можеби засилувајќи го чувството на припадност“.

Клиничкиот сексолог Синди Дарнел се согласи со таа теорија. Таа вели дека слушањето на сопственото име „може да биде форма на валидација што може да доведе до чувство на вклученост, доколку валидацијата е извор на сексуално возбудување“.

Исто така, треба да се напомене дека ова не е подеднакво возбудливо за секого, затоа експертите препорачуваат да разговарате со вашиот партнер за вашите желби во спалната соба, од она што би сакале да го слушнете до она што би сакале да го пробате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris