ПРИНЦИПИ НА ДАНСКА ДИЕТА: Како да изгубите тежина за 13 дена (МЕНИ)

9 јануари, 2021
dlanka-dieta-najbrzo-slabeenje-bez-broenje-kalorii-kafepauza.mk_

Ако сте се прашувале како да изгубите тежина, оваа диета е како да е направена за вас. Планот за диета се заснова на внес на многу малку калории, така што слабеењето е загарантирано.

Со оваа ефикасна диета можете да изгубите до 10 килограми за само 13 дена. По првиот циклус од 13 дена, потребно е да направите пауза од најмалку 7 дена, а потоа може да го повторите циклусот уште еднаш, доколку е потребно.

Овој импресивен резултат може да се постигне само под еден услов: мора да ги следите сите правила на диета, бидејќи дури и најмалата промена ќе ја намали ефикасноста.

Вака изгледа менито 13 дена:

Ден 1

Појадок: црно кафе (без шеќер и млеко)

Ручек: 2 варени јајца и спанаќ (кога количината на храна не е точно одредена, можете да јадете онолку колку што сакате)

Вечера: Стек на скара без маснотии

2 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: Шунка (200 гр)

Вечера: стек без маснотии на скара, зелена салата ( можеш да додадеш и краставица), овошје

3 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: 2 варени јајца, домат и грашок

Вечера: 1 парче шунка и зелена салата, краставица

4 ден

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: варен или суров морков, сирење

Вечера: Овошна салата и нискокалоричен јогурт


5 ден

Појадок: морков, суров или варен, лимон, црно кафе

Ручек: Бела риба и домат на скара

Вечера: Стек и зелена салата на скара

6 ден

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: 200 гр пилешко без кожа на скара

Вечера: 2 варени јајца и моркови

7 ден

Појадок: чај од лимон

Ручек: Стек и овошје на скара

Вечера: Изберете сами, дури и ако тоа не е на списокот

Ден 8

Појадок: црно кафе на кое можете да додадете шеќер ако сакате

Ручек: 2 варени јајца, варен спанаќ

Вечера: 200 гр стек на скара

9 ден

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: Стек и зелена салата на скара

Вечера: 200 гр шунка

Ден 10

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: 2 варени јајца, домат и грашок

Вечера: Шунка и зелена салата

Ден 11

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: варен или суров морков, сирење

Вечера: Овошна салата и нискокалоричен јогурт

Ден 12 и 13

Појадок: црно кафе и тост со путер

Ручек: Домат и пилешко без кожа на скара

Вечера: 2 варени јајца и моркови

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber