Решете го тестот и проверете дали сте психопат: Можеби резултатите ќе ве изненадуваат или ќе препознавате некого во нив!

31 јануари, 2021
особ

Ако некогаш сте се запрашале дали имате психопатски црти, овој тест заснован на скалата за самооценување на Левенсон ќе ви помогне да откриете.

Важно е да се знае дека овој прашалник не може да се искористи за да се постави вистинската дијагноза, тоа може да го направат само експерти.

Пишете си под резултатот од еден до пет, каде што 1 – воопшто не се согласувам, 2 – не се согласувам, 3 – и се согласувам и не се согласувам, 4 – се согласувам, 5 – целосно се согласувам.

 1. Успехот се заснова на силата – само најсилните преживуваат, губитниците не ме интересираат.
 2. Според мене, добро е сè што правам и со што можам да се извлечам.
 3. Во денешниот свет, оправдано е да се прави нешто на патот кон успехот.
 4. Да заработувам големи пари е мојата најважна цел.
 5. Луѓето кои се доволно глупи за да бидат неуспешни го заслужуваат тоа.
 6. Јас сум свој приоритет.
 7. На другите луѓе им кажувам што сакаат да слушнат затоа што на тој начин можам да ги натерам да прават што сакам.
 8. Јас често се восхитувам на некои сериозно добри измами.
 9. Уживам да манипулирам со чувствата на другите луѓе.
 10. Честопати имам неволја.
 11. Често ми е досадно.
 12. Не планирам ништо однапред.
 13. Брзо губам интерес за сè што ќе започнам да работам.
 14. Повеќето од моите проблеми доаѓаат од други што не ме разбираат.
 15. Обожавам игри каде има многу врева, често одам таму.
 16. Кога сум фрустриран, морам да викам за да го истурам гневот.
 17. Љубовта е преценета.
 18. Ќе ме вознемири ако мојот успех биде на штета на нечиј туѓ неуспех.
 19. Се чувствувам лошо ако моите зборови или постапки повредуваат некого.
 20. Дури и да се обидам да продадам нешто, никогаш не би лажел за тоа.
 21. Мамењето не е оправдано затоа што не е фер кон другите.
 22. Можам да имам само една цел подолг временски период и да бидам фокусиран на тоа.
 23. Пред да направам нешто, детално размислувам за последиците.

Резултат:
Од 0 до 43 поени – не сте психопат

Од 44 до 51 година – имате одредени психопатски одлики

Од 52 и повеќе поени – вие сте психопат

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris