СЀ СЕ МЕНУВА НА 14-ТИ АПРИЛ: Венера влегува во знакот на Бик и ни носи неочекувани промени – на ова најмногу обрнете внимание!

13 април, 2021
247201_horoskopbik_ls

Нема да биде лесно за никого, но една група луѓе е особено погодена од овој космички феномен. Венера конечно излегува од Овен и влегува во Бик, што ќе донесе големи промени во љубовта.

Од 21 март, Венера е во Овен, што нè наполни со немирна енергија и не ни дозволи да се смириме во ниту една сфера од животот! Сето тоа ќе се промени во среда, на 14 април, кога тој ќе влезе во Бик и ќе остане таму до 8 мај. Венера „ни наредува“ да забавиме, да застанеме и да уживаме.

Интуицијата ќе се зајакне, и без оглед во кој знак сте родени, ќе сакате да си одморите.

Ќе биде слично и во љубовта, малку нема да ви биде доволно. Ако сте само на почетокот на врската, сега е време за романса и страст. Ако сте во врска долго време, ослободете ги сопирачките и оставете го срцето да ве води.

Една група на луѓе треба да бидат претпазливи за време на владеењето на Венера во Бик, а тоа се оние кои вообичаено трошат премногу.

Ако често „фрлате“ пари, знајте дека 8-ми мај не е добар период за големи трошоци! Самоконтролата нема да биде вашата најсилна страна и ако не можете да си помогнете, стиснете заби и дадете поголема количина на нешто квалитетно, наместо повеќе мали и ефтини работи.

Обрнете внимание на она што го зборувате

Венера во Бик исто така нè тера да зборуваме пред да размислиме, и тоа во никој случај не е добра идеја во овој период. Можеби ќе навредите некого, и покрај фактот што немавте лоши намери, ќе ви треба многу време да се„измиете“ во нивните очи.

Точно на 18 април можни се посериозни расправии, па до тој датум, обидете се да средите сè што не ви е јасно во врската – во никој случај не чекајте за тој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris