Сакате секс, но ви треба мала помош? Ова е најсилниот РУСКИ АФРОДИЗИЈАК

8 јануари, 2021
par

За руските мажи можеби не се зборува дека се заводници, но добро е познато дека тие никогаш не се предаваат.

Постојат многу „машки треви“, но најсилен е коренот на сибирскиот елен. Коренот на животот или сибирскиот женшен, кој Русите го нарекуваат овој чудесен цвет – марала.

Медицинските својства на ова растение не ги открил човекот, но човекот научил да го користи од еленот. Во еден текст за маралот се вели дека руските имигранти на Алтај забележале необично однесување на еден елен. На пролет, тие го поткопуваа ова растение со копитата, ги отстрануваа ризомите и ги јадеа. Им требаше за сила.

Луѓето го видоа и го сторија истото. Кога го пробаа, се чувствуваа воздигнати. Така, беше откриена скапоцената магија на ризомот, која беше именувана по еленот – сибирскиот елен.

На прво место, маралот помага во производството на тестостерон кај мажите и ја продолжува сексуалната и физичката активност.

Коренот на ова растение има корисен ефект врз кардиоваскуларниот систем. Коренот е исклучително моќен за атеросклероза, бидејќи има моќ да го нормализира крвниот притисок, да ги зајакне sидовите на крвните садови.

Поради второто, многу го користат спортисти. Во таа смисла, таа има многу силна традиција. Се користеше во СССР со додавање на екстракт од марал на познатиот пијалок „саџина“. Овие податоци зборуваат и за големината на државата, која не ги труела своите граѓани со разни шеќери и непознати композиции. Додека Америка им продаваше „Coca-Cola“ на своите граѓани, во која има и кока и којзнае што друго, Русите им дадоа на корените лековито растение.

Тој е од големо значење за спортистите бидејќи ја зголемува физичката издржливост, придонесува за создавање на мускулна маса со зголемување на синтезата на протеини и забрзување на метаболизмот и го елиминира физичкиот замор на мускулите за време на тренингот. Потрошувачката на енергија на клеточно ниво придонесува за согорување на вишокот маснотии.

Благодарение на овие својства, таа најде примена во авијацијата, вселенските програми затоа што има моќ да ослободува скриени резерви на енергија и вклучување на адаптивни механизми во екстремни надворешни услови.

Основното правило за сите билки кои не го собираат само коренот на сибирскиот елен, туку и други растенија, е внимателно да се исечат и остават зад себе најмалку една третина од растението, за да може да се обнови.

Екстрактот помага во лекување на хроничен алкохолизам, депресија, хипертензија. Тоа помага во преживувањето на пациентите со рак. Забрзува заздравување на раните и фрактури. Во козметологијата, тинктурата на коренот на сибирскиот елен се користи за подобрување на квалитетот на косата.

Неговиот ефект на намалување на шеќерот е познат – како последица на зголемената употреба на глукоза за време на работата на мускулите.

Марала, за среќа, се одгледува на плантажи затоа што се користи во аптека. Претежно се одгледува поради ризомот чиј екстракт има моќни адаптогени својства. Коренот се користи во фармацевтската индустрија како составен дел на негување креми и креми против стареење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber