Сивилото и дождливите денови обојте ги со шарени нијанси на ајлајнер: 4 начини на шминкање кои ќе донесат ведрина во вашата мејкап рутина!

12 октомври, 2021
329342_ajlajner-shutterstock-138963149_ff

Пристигнаа дождливите денови. Сите ние ја адаптираме облеката на новите временски услови, па трчаме по потемни нијанси за да одговориме на боите на есенските денови.

Една многу важна работа што треба да се прилагоди е шминката преку која можете да го искажете и покриете вашето расположение. Значи, ако ви здосади да ставате есенски нијанси на очните капаци, да ги прилагодувате контурите на дождливото време како карминот, можете да излезете од зоната на удобност и да внесете спокојство во тмурните денови со вашиот ајлајнер.

Ви носиме 4 нијанси на ајлајнер кои го менуваат изгледот и го враќаат сјајот на вашето лице:

1. Ајлајнер од кралско сина боја не припаѓа на категоријата јарки нијанси, но во исто време е толку импресивен што сите ќе се свртат кон вас.

2. Виолетовите нијанси околу очите носат пролет, така што ќе се чувствувате инспирирано и возбудено секој пат кога ќе се погледнете во огледало.

3. Ако сте љубители на летото, тогаш коралната боја е вистинскиот избор за вас. Кога ќе ја нанесете оваа нијанса, ќе се засените себеси.

4. Тиркизна е боја која носи смиреност на вашето лице, а во исто време бодрост како и необичен изглед за време на тмурните денови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris