Составивме викенд мени што веднаш ќе сакате да го ископирате за семејните собири!

13 февруари, 2021
o_10138951_480

Од топло пециво за појадок, преку супа и главно јадење до вистински викенд-десерт.

Да се ​​дизајнира, па дури и да се готви ручек за време на викендите, понекогаш ви треба премногу време. Затоа составивме мени што ќе ви помогне да креирате, а потоа подготвувате мени од првите утрински закуски до добар десерт. Така, викендов во менито има топло пециво и леб, супа без која празник за викенд едноставно не би бил возможен, има специјалитети од месо и риба и слатки за крај.

Топло пециво за добро утро!

Супата па предјадење

  • Чиста супа со јуфки и кнедли
  • Рибја супа со грав и наут

Месна компонента

  • Пица со леб
  • Печено царско месо

Рибја алтернатива

  • Морско од рерна
  • Риба во сол

И придонесите се важни!

  • Палента со брокула и оризови бизи со печени пиперки
  • Пире од компири

Слатки за паметење

  • Чизкејк со ѓумбир и грејпфрут
  • Еклери со пире од круша
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris