Тие ги вмешаа прстите во СЕРИОЗНИОТ КРИМИНАЛ, а изгледаат како милион долари! (ФОТО)

30 јануари, 2021
ким

Може да ги видите на социјалните мрежи каде споделуваат слики на кои се фалат со своите деца, позираат совршено негувани, рекламираат козметика. Сепак, зад нивните насмевки стојат темни тајни.

Низ целиот свет, жените земаат сè поголеми улоги во мафијата и другите криминални организации. И на пат кон врвот, многумина се дури и посурови од мажите.

Двоен живот

Шазија Дин и Натали Врафтер од Манчестер се глави на банда која продава хероин и кокаин на северот на Англија.

„Кумовите“ беа снимени како разменуваат пакети полни со тешка дрога и готовина од багажникот на Мерцедесот на Шази од 50 000 фунти пред нивното апсење во 2019 година.

Natalie

Шазија (42), која во подземните кругови ја нарекуваат „кралица на злосторствата“ – дури и го држеше во раце детето на Наталија, додека тие ја склучуваа зделката.

Шазија од Берија, во областа Голем Манчестер, користела женски курири на дрога за транспорт на хероин и кокаин низ северот на Англија, бидејќи е помалку веројатно дека ќе бидат запрени, а со нив комуницирала преку шифрираниот софтвер „ЕнкроЧат“.

Во меѓувреме, таа се претставува на профилите на Инстаграм како гламурозна мајка и претприемач.

На една слика се гледа како нејзината ќерка држи милениче од француски булдог на поводник во нивниот беспрекорен дом. Од друга страна, Шазија се смее на селфи заедно со неговата ќерка.

Инстаграм профилот на нејзината компанија Beauty Booth UK, која продава маскари, кармини и лосиони за тело преку Интернет – но која исто така беше и предност за активности за перење пари – користи фотографии на познати личности како Меган Маркл за промовирање на нејзините производи.

Полицијата во Манчестер ги откри двојните животи на обете жени во јули 2019 година.

Тие биле под надзор и биле фатени како разменуваат дрога и пари на паркингот во затворот Донкастер, откако Натали го посетила својот татко. Полицијата заплени 60 килограми дрога, 300.000 фунти во готовина, часовници Ролекс, дијамантски прстен и пиштол со муниција.

Минатата година Натали беше осудена на 11 години, додека Шазија беше на 15 години.

Жедни за крв

Експертите велат дека женските криминалци стануваат уште покрвожедни и немилосрдни од мажите додека се пробиваат кон врвот.Во Велика Британија расте бројот на жени во банди.

Заводот за национална статистика вели дека околу половина од 27.000 малолетни членови на банда во Англија сега се девојчиња.

И во извештајот нарачан од владата во 2019 година се наведува дека бројот на криминалци е значителен и расте.

Убиени 180 лица за 10 години

Подемот на застрашувачки мафијашки „кумови“ го следат криминолозите ширум светот.

Во Мексико, шеф на мафијата по име Ла Кина – вистинско име Мелиса Маргарита Калдерон Охеда – уби 180 лица за 10 години пред да биде уапсена, кога имала 31 година, во 2015 година.

Ла Сино ја „продаде“ на полицијата нејзиниот преплашен дечко Педро „Ел Чино“ Гомеш.

Гомеш е убиецот и вториот најважен човек во картелот, тој е осуден на смрт, а тој и го дал на полицијата во замена за помилување.

Тој ја опиша Мелиса како „манијак“ и „контролорен навивач“, а на властите им достави важни информации, вклучително и информации за тајни локации каде ги погребала жртвите. Позната по киднапирањето на жртвите, а подоцна оставајќи ги распарчените тела на прагот на нивните семејства, таа е обвинета за дури 180 убиства.

Kim Kardašijan

„Организиран криминал на Ким Кардашијан“

Клаудија Охоа Феликс беше позната како „Ким Кардашијан за организиран криминал“, истовремено беше и инфлуенсер, но и еден од најопасните убијци на хоакинскиот клан „Ел Чапа“ Гузман.

Таа често позираше со оружје и ја покажа својата фигура, која привлече голем број следбеници на социјалните мрежи.

Сепак, таа не живееше долго – беше убиена од ривал во септември 2019 година, кога имаше 32 години.

Еден од најбараните бегалци

Во Полска, Магдалена Кралка (30) привлече внимание на социјалните мрежи со својот изглед, но нејзината работа го привлече вниманието на полицијата.

Имено, оваа 30-годишна жена стана втора по важност во банда која се занимава со трговија со дрога, рекетирајќи во Краков.

Таа зазеде позиција во банда, која користи навивачи на хулигани за шверц на дрога надвор од земјата, откако нејзиното момче беше убиено во судир со полицијата во 2017 година. Кога полицијата уапсила бројни членови на бандата следната година, таа успеала да избега од земјата во багажникот на автомобилот. Таа се најде и на листата на најбарани во Интерпол, сè додека не беше уапсена во март 2020 година во Словачка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber