Тие се толку слични што е тешко да се погоди кој е оригиналот, а кој „копијата“ (ФОТО)

24 јануари, 2021
pjimage-93

Џеј Ло, Џерард Батлер, Скарлет Јохансон, Крис Прат, Двејн Џонсон … Сите имаат „двојници“. Марли дури честопати „скока“ наместо Рис Витерспун во филмовите

Не е тајна дека многу познати личности користат двојници кога снимаат опасни сцени или кога сакаат да ги измамат папараците. Исто така, има луѓе кои неверојатно изгледаат како големи ѕвезди. Тие се „дупликати“ на познати личности.

Пејачката и актерка Џенифер Лопез (51) има повеќекратни двојнички, а најслична ѝ е Џенис Гарај од Хјустон, која е професионална тренерка за фитнес. А, Кони Пена наликува на славната Џеј Ло која дури мора да ангажира телохранители за да не биде нападната од обожавателите.

Марили Лесли „скокнала“ наместо Рис Витерспун (42) во дури пет филма, а актерката еднаш го објавила нивното заедничко видео на социјалните мрежи, што збунило многумина затоа што двете навистина изгледаат како близначки.

Боби Холанд Хантон „скока“ наместо Крис Хемсворт (37) и еднаш призна дека напорно тренирал за да ја достигне физичката подготвеност на актерот.

Актерката Кејт Бекинсејл (47) и Алисија Вела-Бејли збуниле многумина на снимањето на филмот „Тотално потсетување“ со нивните сличности. Покрај тоа, Алиша се појави и како Кејт во филмот „Различни“.

Двејн Џонсон (48) го најде својот двојник буквално во семејството. Имено, неговиот братучед Таноаи Рид беше „двојник“ на снимањето на неколку филмови.

Тони Мекфар и Крис Прат (41) прво се сретнаа на снимањето на „Паркот Јура 2“ и веднаш се зближија. Подоцна, Мекфар секогаш беше среќен да одговара на повиците на Прат и беше негова резервна копија неколку пати.

Хајди Манимејкер е една од најпознатите двојници во Холивуд која меѓу другото ја смени Скарлет Јохансон (36) во опасните сцени на снимањето на филмот „Одмаздници“.

Џерард Батлер (51) има снимено неколку акциони филмови во својата кариера, но не ги има направено сите сцени сам. Така, на пример, во „Падот на Олимп“ се појави Арон Амстронг.

Хју Џекман (52) не беше единствениот кој мораше да го смени физичкиот изглед за улога во „Волверин“. Истата судбина го снајде и неговиот двојник Даниел Стивенс. Колку всушност тие двајца се слични, покажува и фактот дека ќерката на Хју некогаш била убедена дека Даниел е нејзиниот татко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris