ВАШЕТО ЛИЦЕ ЌЕ СЕ ПРЕПОРОДИ: Оваа маска е СПАС за сувата кожа!

18 октомври, 2021
profimedia-0372418296

Ќе се воодушевите…

Секоја кожа бара одредена количина на нега, но посебно внимание се посветува на сувата кожа. Ако не се третира правилно, можно е дури и формирање на рани.

Затоа, многу е важно да се грижите секој ден и да ги применувате вистинските препарати. Она што е многу важно е овие подготовки да ги направите сами од лесно достапни намирници.

Состојки:

  • 2 јагоди
  • 1 банана
  • половина авокадо
  • лажица маслиново масло

Постапка:

Сите состојки добро изблендирајте ги во блендер. Можете да ја нанесете маската и на лицето и на вратот и да ја оставите да делува 15 минути. После тоа, исплакнете со млака вода, почекајте најмалку 5 минути, а потоа нанесете крема.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris