ВАШИОТ ДАТУМ НА РАЃАЊЕ ја крие ВАШАТА ЉУБОВНА СУДБИНА! Еве што можете да ОЧЕКУВАТЕ само врз основа на тој БРОЈ!

28 јануари, 2021
profimedia-0313617386

Укажува на грешки и големи очекувања!

Дали сте личност која живее за љубов, душа која лесно и често се вљубува, или личност за која љубовта е само еден аспект од животот?

Нумеролозите истакнуваат дека можеме да ја предвидиме нашата љубовна судбина со помош на датумот на раѓање. Иако секоја личност има различни карактеристики, според нумерологијата ние сме поделени на 9 основни типови. Пронајдете го бројот подолу што одговара на датумот на раѓање и откријте што ве чека на полето на љубовта во блиска иднина.

Ако сте родени на 1, 10, 19 или 28 во месецот – вие сте број 1

Тоа се практични и многу емотивни луѓе. Тие лесно се вљубуваат, но откако ќе го дадат срцето, остануваат верни и лојални до крај. Тие често се поврзани со душите што ги запознале во детството, па затоа се склони кон долги врски.

Тие ја бараат истата душа и честопати не страдаат од разлики, па затоа ги следи судбината на честите раскинувања и разочарувања.

Кога ќе разберат колку значи толеранција и разбирање во љубовта, само тогаш ќе најдат вистинска среќа.

Ако датумот на раѓање е 2-ри, 11-ти, 20-ти или 29-ти ден од кој било месец – вие сте број 2

Чувствителни и каприциозни, овие луѓе имаат тенденција да создадат силна ментална врска со некој близок.

Кога се врзуваат со некого, тешко е да се откажат од таа врска.

Во љубовта нивната ментална и емоционална структура е поважна од физичкиот изглед, а кога бараат нова љубов, тие ја слушаат нивната интуиција.

Овие луѓе се сами подолго време и не даваат лесно шанса за љубов. Но, кога ќе се појави поврзана дфуша во нивниот живот, тие тоа ќе го почувствуваат и знаат, а потоа произлегува вистинската магија на љубовта.

Ако датумот на раѓање е 4-ти, 13-ти, 22-ри или 31-ви ден од кој било месец – вие сте број 4

Луѓето под број 4 се исклучително романтични души, кои честопати претеруваат и бараат ист одговор од другата страна.

Обично се многу лојални во врската, но и критични, па затоа го обвинуваат својот партнер за многу ситници.

Тие не сакаат флертување, но ливчиња од роза, романтични вечери и делумно живеат во илузија.

Романтиката е прекрасна работа, но премногу очекувања и фантазии за идеалниот партнер можат да ви го отежнат наоѓањето вистинска љубов.

Ако датумот на раѓање е 5-ти, 14-ти, 23-ти ден од кој било месец – вие сте број 5

Тие се многу пребирливи и обично немаат многу љубовно искуство пред брак.

Се стремат кон монотонија, едноставност и универзална љубов.

Кога пристапуваат кон врска, тие често забораваат да ја обноват интимноста и страста, што предизвикува прељуба и дистанцирање од партнерот.

Не плашете се од промените и гледајте го животот како авантура. Признајте дека е многу харизматично отколку да седите на каучот пред ТВ и да очекувате дека вашиот партнер ќе биде дел од вашата монотонија.

Ако датумот на раѓање е 6-ти, 15-ти, 24-ти ден од кој било месец – вие сте број 6

Шест е бројот што владее со Венера, па затоа ви е загарантирана љубовна среќа.

Вие сте многу шармантен по природа и лесно привлекувате луѓе околу вас, како магнет.

Вие сте емотивни и уживате во ментална компатибилност, многу повеќе од физичка.

Ако датумот на раѓање е 7-ми, 16-ти, 25-ти ден од кој било месец – вие сте број 7

Овие луѓе се често сонувачки, имагинарни и живеат во имагинација, но тоа не значи дека се ладни и недостапни.

Тие се многу романтични и лојални на партнерот и се успешни и среќни во брак.

Комуникацијата е нивна тајна за добар љубовен живот. Тие се подготвени да слушаат, но и отворено зборуваат за емоциите и предизвиците.

Ако датумот на раѓање е 8, 18, 26 ден од кој било месец – вие сте број 8

Луѓето со овој број се трпеливи, верни и толерантни.

Во врската, тие мора да бидат врзани исклучиво со целата душа, за да се стремат таа врска да преживее.

Кога сакаат, сакаат лудо, комплетно, од се срце.

Затоа тие често се склони кон разочарувања и погрешни избори, но по неколку неуспеси, тие одеднаш ќе ја сретнат вистинската личност за себе и ќе знаат дека тоа е љубовта што ја чекале.

Ако датумот на раѓање е 9, 19 или 27 дена во кој било месец – вие сте број 9

Носители на ова прашање се крајно емпатични луѓе, според нумеролозите, но тие зрачат и со посебна харизма и енергија.

Нивната еротска енергија е зголемена, страсни се и склони кон флерт.

Тие често одат од врска во врска, но откако ќе ја пронајдат вистинската личност за себе, остануваат верни и посветени на врската.

Ако го отворите срцето, откријте ги своите чувства и престанете да се плашите од приврзаност, вистинската љубов ќе се најде до вашето срце.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris