ВАЖНО Е ДА ГО ЗНАЕТЕ ВАШИОТ ПОДЗНАК: Она што го кажува за вас Е ЕКСТРЕМНО ВАЖНО

26 октомври, 2021
871659_profimedia0336337551_ls

За да го пресметате подзнакот, треба да го имате точното време / час на раѓање, датум и место

Знакот и подзнакот се една целина, функционираат како име и презиме, затоа тие две работи никогаш не треба да се одвојуваат, бидејќи тоа се најважните точки во нашиот хороскоп.

Подзнакот ја модифицира вашата натална карта и се наоѓа во првата куќа. Тоа е една од најважните точки во хороскопот и го покажува вашиот подзнак во однос на часот на вашето раѓање.

Што значи подзнакот?

Додека Земјата се врти за еден степен, хороскопот се издига над хоризонтот – поради што е важно точното време на раѓање.

Подзнакот значи будна свест на една личност, зборува за тоа како ќе се однесувате со другите луѓе, тоа влијае на вашиот физички изглед.

Може да го отслика и вашиот љубовен живот и вашето здравје.

Тоа ја покажува околината што ја добива човекот за време на неговото растење, го покажува детството.

Подзнакот кажува како личноста се претставува пред својата околина и како реагира во основни ситуации.

На некој начин претставува „маска“.

Тоа е првиот впечаток што го имате за некоја личност додека не ја запознаете. Тогаш ќе го видите знакот на таа личност, односно неговото Сонце. Сонцето е секогаш во знакот во кој е роден човекот.

Видови на подзнаци

Кардинални знаци: Овен, Рак, Вага, Јарец. Овој подзнак ги нагласува иницијативите и лидерството.

Фиксни знаци: Бик, Лав, Скорпија, Водолија. Овој подзнак ја нагласува стабилноста, упорноста и посветеноста.

Променливи знаци: Близнаци, Девица, Стрелец, Риби. Овој подзнак ја нагласува приспособливоста, промената и флексибилноста.

Елементи на подзнакот според 4 класични елементи (огани, земјени, воздушни и водени)

Огнен подзнак: Овен, Лав, Стрелец имаат истакната енергија, ентузијазам и оптимизам.

Земјен подзнак: Бик, Девица, Јарец, овие луѓе се повеќе фокусирани на материјалните работи, резервирани се, тешко ги покажуваат своите емоции и поради тоа делуваат ладно.

Воздушен подзнак: Близнаците, Вега и Водолијата имаат изразени комуникациски вештини.

Воден знак: Рак, Скорпија, Риби имаат истакната интуиција, тие се многу чувствителни, силна емпатија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris