ВЕЧЕРВА ставете КРОМИД на вратот, наутро ве очекува ЧУДО!

16 април, 2021
211057_bol21_f

Ако имате проблеми со тироидната жлезда, кромидот може да биде многу корисен сојузник. Рецептот на лекарот Игор Књазин од Москва се покажа како еден од најефикасните во стимулирањето на работата на тироидната жлезда.

Навечер пред спиење, исечете црвен кромид на половина, така што сокот ќе излезе од него. Со двете половини, тријте го вратот добро во областа околу тироидната жлезда со лесни кружни движења.

После тоа, можете слободно да легнете, но не мијте го вратот, така што сокот од црвениот кромид може да делува преку ноќ. На овој начин се стимулира функцијата на тироидната жлезда. Рецептот е погоден за луѓе кои имаат проблеми со хипотироидизам, односно намалена функција на тироидната жлезда.

Кромидот има многу корисни својства, го прочистува воздухот, убива патогени и бактерии, ја чисти крвта…

Црвениот кромид содржи многу витамини и минерали, вклучувајќи калциум, магнезиум, калиум, манган, витамини Ц, К и Б6. Тоа ќе ви помогне да останете здрави, а исто така може да спречи развој на некои хронични болести.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris