ЗА ПОМАЛКУ ОД 15 ДЕНА 15 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ! Диетата со портокали и јајца е новиот ХИТ!

16 јануари, 2021
110562_bowl-centimeter-delicious-1332189_f

Се заснова на точно утврдени правила …

Оваа диета е наменета за дебели луѓе, но и за оние кои имаат проблеми со варење или нечиста кожа, бидејќи ја намалува апсорпцијата на маснотиите на природен начин, па затоа ја прави кожата поубава.

Диетата е прилично ограничувачка, па затоа пред да одлучите да ја користите, консултирајте се со нутриционист и лекар и следете ја под медицински надзор. Многу е важно, доколку се одлучите за оваа диета, да си поставите реални цели.

Пожелно е дека дури и со најограничувачките диети, телото да губи максимум половина килограм на ден.

Оваа диета нуди можност за губење на цел килограм на ден.

Бидејќи помалку јаглехидрати се трошат за време на вежбање, мускулната маса се намалува, затоа е потребна физичка активност. Може да биде фитнес, трчање, возење велосипед, пливање или едноставно пешачење. Не посолувајте ја храната премногу, бидејќи задржува вода во организмот. Користете билки наместо сол.

Меѓутоа, ако немате премногу вишок килограми, тогаш прибегнете кон друга диета!

Или вежбајте го според поблаг, прилагоден рецепт.

МЕНИ

Понеделник

Појадок: 1 портокал (или во сличен опсег круша, праска, лубеница, диња …. не банана), 2 двопек, чаша кафе или чај без шеќер.

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисело млеко (или јогурт).

Вечера: 2 домати или 2 дцл доматно пире, 2 варени јајца, 1/2 кг зелена салата (мала глава) или краставица, 2 двопек.

Вторник

Појадок: 1 портокал, (или во сличен опсег круша, праска, лубеница, диња – не банана), 2 двопек, шолја кафе или чај без шеќер.

Ручек: 1 портокал, 1 јајце, 1 кисело млеко, 2 двопек.

Вечера: 125 гр мелено говедско месо, 1 домат (или 1дцл доматно пире), 1 тост, 1 чаша чај или кафе.

Среда

Појадок: 1 портокал (или во сличен опсег круша, праска, лубеница, диња – не банана), 2 двопек, чаша кафе или чај без шеќер.

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисело млеко, 1 мала салата.

Вечера: 125 гр мелено месо, 1 портокал, 1 тост, 1 чаша кафе или чај.

Четврток

Појадок: 1 портокал (или во сличен опсег круша, праска, лубеница, диња – не банана), 2 двопек, чаша кафе или чај без шеќер.

Ручек: 125 гр свежо кравјо сирење со малку млечна маст (а може да користите и сирење моцарела), 1 домат, 1 тост.

Вечера: 125 гр мелено месо, 2 домати или 2 dcl доматно пире, 1 јаболко, 1 тост

Петок

Појадок: 1 портокал (или во сличен опсег круша, праска, лубеница, диња – не банана), 2 двопек, чаша кафе или чај без шеќер.

Ручек: 200 гр варено месо или риба, 1 домат, 1 тост

Вечера: 500 гр варен зеленчук (моркови, грашок, компири, (), 1 јајце, 1 домат.

Јадете нормално за време на викендите!

За одржување на посакуваната тежина:

Кога ќе ја достигнете саканата тежина, одржувајте ја јадејќи го следното мени секој понеделник.

Појадок: 1 лимонада без шеќер (можете да користите вештачки засладувачи)

Ручек: 1 јајце, 1 тост, 1 домат (може да имате уште едно јаболко)

Вечера: 1 тост, 1 домат (може да имате уште едно јајце)

Инструкции и правила

-Месото и варениот зеленчук можете да ги зачините со вегета

– Не пијте алкохол

-Можете да јадете храна топла или ладна, и важно е да ја земате во правилен редослед.

– По пет дена ќе изгубите 2,5 – 5 кг.

-По пет дена, бидете најмалку 2 дена без диета и јадете нормално, но умерено. Два дена подоцна, повторете ја диетата и така 3 пати за 5 дена; вкупно 15 дена.

-За петнаесет дена диета (ако ги одземеме деновите без диета) може да изгубите до 15 кг, што нема да добиете, ако после диетата јадете нормално и секој понеделник на менито за одржување на телесната тежина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber