ВЕДНАШ ставете тегла со ОРИЗ во гардероберот: После само неколку дена резултатот ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ

28 јануари, 20230
profimedia-0356137686

Многу брзо ќе ја забележите разликата

Доколку сакате вашите плакари и соби секогаш да мирисаат пријатно, се што ви треба е стаклена тегла, ориз и неколку капки есенцијално масло.

Оризот совршено ги впива мирисите на есенцијалното масло, така што ќе го задржи мирисот на вашата гардероба до неколку месеци. Тоа е подобар избор од освежувачите за воздух купени во продавница бидејќи не содржи никакви хемикалии.

Можете да изберете масло со кој било мирис. Маслото од маточина е најефикасно ако сакате да ги елиминирате непријатните ароми.

Се прави со полнење на тегла со ориз, додавајќи 10 до 20 капки есенцијално масло. Покријте и добро протресете за рамномерно да се распореди маслото. Отстранете го капакот, покријте ја теглата со газа и прицврстете ја со гумено ластиче. Кога ќе забележите дека интензитетот на мирисот е намален, само протресете ја теглата или додадете неколку капки масло.

Освен за гардероби, можете да го користите и како освежувач за просторија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/