Море од луксуз: Изнајмете ја прекрасната вила од серијата The White Lotus

25 јануари, 20230
62464091-vila-tasca

Кога се во прашање локациите за снимање, продуцентите на популарната серија „The White Lotus“ секако не штедат на луксуз. Откако гламурозното одморалиште со пет ѕвезди на Хаваите беше домаќин на првата сезона, вториот дел првенствено беше снимен во луксузниот Four Seasons San Domenico во Таормина, каде што можете да престојувате.

Но, дали знаевте дека има друга локација за снимање на серијата каде што исто така можете да престојувате? Вила Таска, екстравагантна палата на Сицилија, се појавува во втората сезона на „The White Lotus“ – и е достапна за изнајмување на Airbnb. Иако серијата вели дека палатата се наоѓа во барокниот град Ното, таа всушност е во Палермо, центарот на Сицилија.

Што точно добивате со преноќување во Таска? Па, накратко – море од луксуз. Неокласична палата од шеснаесеттиот век со четири спални соби (сите со сопствена бања), таа може да се пофали со своја музичка соба, соба за билијард, бар и персонал, како и прекрасни градини и базен. Внатрешноста е полна со елегантни детали, од големите двојни скали и високи тавани до портретите со златни рабови на ѕидовите.

Цената за ноќевање во вилата Таска е, како што можете да очекувате, доста висока и изнесува речиси 5.700 евра, со минимален задолжителен престој од три ноќевања. Дури и ако успеете да ја наполните палатата до полн капацитет за гости (што е осум), таа сепак е многу скапа за обичните смртници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş