Ова се 10-те НАЈГОЛЕМИ машки стравови за време на СЕКСОТ

18 март, 20230
Screenshot_8

Мажите ретко зборуваат за она од што се плашат или избегнуваат, нели?

 

 

 

 

Иако мажите ја претставуваат посилната половина, се чини дека за време на сексуалните односи се прилично срамежливи, ако не и поплашливи од жените.

 

Ова се 10-те најголеми стравови кои мажите ги доживуваат за време на сексуалниот однос:

 

– Многу се потам. Самата пот не е толку важна како мирисот. Од друга страна, сексот може да комбинира многу мириси.

– Изразот на моето лице. Се плашам дека личам на полупрофесионален боксер или на човек со многу болки.

– Не сакам да зборувам. Наместо тоа, не сакам да размислувам за тоа што таа имала на ум.

– Сум слушнал толку многу шеги за жени кои глумат оргазам што се плашам од тоа. Би сакал да мислам дека ќе разберам ако е тоа така. Но, не се откажувам од помислата што ако е така. Не сум толку добар како што изгледам?

– Се плашам да не добијам комплекс за одбивање секс бидејќи живеам во иста просторија со моите соученици. Но, уште повеќе не сакам гласни звуци за време на сексот, па затоа ќе се трудам никого да не вознемирувам.

– Загрижен сум за мојата тежина. Во форма сум, но многу моќен. Се плашам да не го повредам партнерот, иако самите девојки не се плашат од ништо.

– Се плашам да не доживеам оргазам не баш на време. Понекогаш не е јасно дали е време или пак можете да чекате.

– Имам влакнести нозе. Прв пат се трудам да не ги соблечам чорапите. Немам напади на паника поради тоа, но не сакам да и го расипам впечатокот со моите нозе.

– Кога сум возбуден, почнувам да дишам гласно, се слуша, се расејувам и губам концентрација.

– На мојата нова работа немам време за теретана и се срамам од своето тело.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/