30.000 СВАРОВСКИ КРИСТАЛИ ПО ТЕЛОТО! Пејачката доминираше на црвениот тепих! (ФОТО+ВИДЕО)

25 јануари, 20230
Screenshot_8

Тело обоено во црвена боја, корсет од свила и 30.000 кристали на себе. Вака пејачката Доџа Кет го привлече сето внимание на себе кога се појави на отворањето на ревијата на модната куќа Шиапарели во Париз.

 

 

 

 

Нејзиното „облекување“ за ова јавно појавување траело четири часа, а кристалите од Сваровски биле рачно нанесени на нејзиното тело.

 

Креацијата ја осмислиле Данијел Роузбери, креативниот директор на Шиапарели  и британската шминкерка Дејм Пет Мекграт.

dodza-ket
dodza-ket2

Шминкерката изјавила дека Доџа покажала неверојатно трпение, а крајниот резултат го опишала како „магично ремек дело“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş