Спас во последен момент: Се пие само 5 дена, па ако се спремате да одите на море, ослабнете два-три килограми како од шега

4 јули, 20240
Screenshot_1

Потребна ви е китка магдонос, лимон и чаша вода и за пет дена ќе намалите три килограми.

 

 

 

 

Ако сакате за кратко време да се ослободите од вишокот килограми, пробајте го овој едноставен природен напиток кој е здрав и ефикасен во борбата со мастите.

 

Потребна ви е китка магдонос, лимон и чаша вода и за пет дена ќе намалите три килограми, доколку се придржувате до правилата. А тие се многу едноставни,…

 

Магдоностот е нискокалорична намирнициа, ситно исецкајте го или најдобро е да го ставите во блендер, а лимонот исцедете го и прелијте го со вода. Наутро, на празен стомак, испијте го овој сок и оваа постапка правете ја во наредните пет дена, а потоа направете пауза од 10 дена. Потоа можете да ја повторите постапката.

 

Напитокот помага при согорување на калории, го храни телото со витамини и минерали, а магдоносот го подобрува варењето и овозможува брзо да се ослободите од вишокот течности во организмот, па така ќе се чувствувате полесни и попривлечни. Интересно е тоа што тој има повеќе витамин Ц од портокалот, 100 гр содржат дури 4,2 милиграми железо и 220 милиграми калциум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma