8 јули, 2020

Неодолив алпски амбиент: Долина во Швајцарија има дури 72 ВОДОПАДИ и неверојатна околина (ВИДЕО)

7 јули, 2020, Нема коментари
Една од најубавите атракции во оваа земја е селото Lauterbrunen во подножјето на истоимената долина. Швајцарија е позната по многу работи, а може најубавото богатство во оваа европска земја е нејзината преубава природа. Долината...

Ретро архитектура, најдобри цигари и стари тајмери – земја кадешто времето е застанато!

4 јули, 2020, Нема коментари
Куба е една од најфасцинантните земји во светот, многу е живописна и автентична.Оваа островска земја се наоѓа во Карипскиот архипелаг, недалеку од Флорида и излегува на Мексиканскиот Залив од една страна и Атлантскиот океан...

Во овој прекрасен хотел на Санторини дефинитивно се гледаме!

3 јули, 2020, Нема коментари
Иако патувањето месециве е особено комплицирано или невозможно заради пандемијата, оваа состојба нема да трае вечно, па веќе е време да започнеме да ги планираме заслужените летни одмори. Санторини е еден од најубавите грчки...

Корона вирусот и новиот нормален живот – дали епидемијата ќе не научи подобро да патуваме низ светот!?

3 јули, 2020, Нема коментари
Бидејќи патувањaта на одмори се масовно откажани, глобалната пандемија може да ни даде шанса да научиме како да патуваме малку поодговорно, помагајќи им на локалната економија и животната средина.Што ќе се случи со нашите...

Бахамите се сон на секој човек – тие се дом на најубавите плажи во светот!

1 јули, 2020, Нема коментари
Името на самиот остров најблизу би се превело како „плитко море“, што секако придонесува за популарноста на неговите плажи. Главниот град Насау Можете да ги истражите историските и модерните ќошиња на Насау, главниот град...

Млада двојка која преку инстаграм заработи доволно за вила во Бали

29 јуни, 2020, Нема коментари
Тие се млади, патувале низ целиот свет, а во исто време, за тие патувања и текстови кои ги објавуваат – заработуваат огромни пари! Се чини дека оваа двојка го живее животот од своите соништа,...

На јадранското крајбрежје: Дали е ова најубавиот природен базен на светот?

27 јуни, 2020, Нема коментари
Grotta della poesia или преведено од италијанската пештера на поезијата се смета за еден од најубавите природни базени во светот. Станува збор за базен во форма на јајца во карпите на италијанското село Рока...

Убавина која ќе ве остави без здив: Бора Бора, РАЈ на земјата (ФОТО+ВИДЕО)

26 јуни, 2020, Нема коментари
Остров за уживање и одмор во голем стил Бора Бора, остров на Француска Полинезија, опкружен е со лагуна и корален гребен. Многумина ќе кажат дека ова е рај на земјата и дека ниеден остров...

Невообичаена појава: Плажата што СВЕТИ НАВЕЧЕР е вистински природен феномен (ВИДЕО)

25 јуни, 2020, Нема коментари
Рајска дестинација што се истакнува на многу начини во споредба со другите Секој веќе знае дека Малдиви е едно од најубавите места во светот. Овој предел е полн со прекрасни плажи со најквалитетен песок,...

Волшебни каскадни базени со лековита топла вода: Памуккале, скапоцениот камен на Турција (ФОТО+ВИДЕО)

23 јуни, 2020, Нема коментари
Температурата на водата во термалните извори е изнесува од 35 до 100 степени целзиусови Во текот на илјадници години, на југозападот на Турција, во провинцијата Денизли, се таложел калциум. Со тектонските поместувања на тлото...

Црвено мочуриште: Луѓе од целиот свет доаѓаат во овој град само за да и се восхитуваат на оваа уникатна глетка! (ФОТО)

23 јуни, 2020, Нема коментари
Ве носиме до најубавото мочуриште на светот Црвеното мочуриште е живеалиште на многу животни и растенија, многу туристи доаѓаат само за да уживаат во неговата убавина, а кога ќе видите како изгледа, ќе разберете...

Летото овде трае до средина на ноември! Беше рибарска населба, а сега е ТИРКИЗЕН рај за туристите (ВИДЕО)

22 јуни, 2020, Нема коментари
Драгоцен камен на кипарската плажа чија убавина од неодамна привлекува се повеќе луѓе. Аја Напа на Кипар до скоро беше прав рај за млади, чија единствена цел  беше забава и пијанење, но набрзо стана...

САМО НА СИБИР: Ако некогаш прелетате над оваа област, добро погледнете низ прозорецот

22 јуни, 2020, Нема коментари
Еден руски фотограф со дрон го фатил името на Владимир Ленин испишано со големи букви од борови и елки. Рускиот фотограф морал да го активира дронот за да може да ги фотографира огромните букви...
Почетна // Категорија "Travel Story"
Горе