30 март, 2017

Радио

Боемски хотел на грчкиот остров Родос

28 март, 2017, Нема коментари
Бутик-хотелот Casa Cook во близина на градот Колимбија на грчкиот остров Родос нуди малку поинакво патувачко искуство – овде ве дочекува модернизирана верзија на препознатливиот грчки стил, релаксирачка атмосфера во боемски и космополитски дух...

Ова се најтешките места за патување во светот!

14 март, 2017, Нема коментари
Модерните начини на патување значително го имаат олеснето патувањето во различни делови во светот. Но, сепак на планетата сè уште постојат места кои се тешко достапни и за кои е потребно патување од неколку...

Ilyshin 18 -Хотел во авион

13 март, 2017, Нема коментари
Замислите, седите во комплетно опремена пилотска кабина на авион кој е долг приближно 40 метри и замислете…Вие сте пилот… Авионот е претворен во луксузен апартман за две личности, што значи ќе имате на располагање...

Откриено село „кое не постои“

6 март, 2017, Нема коментари
Фуроре е село во Италија во провинцијата Салерно во регионот Кампанија, која е скриена во фјордот, во една мала пукнатина во камења кои некогаш биле одлична заштита за своите жители од морските разбојници. Еднаш...

Најубавиот островски ресорт во светот (фото)

17 февруари, 2017, Нема коментари
„Michaelis Boyd Associates“, архитектонско студио од Лондон, неодамна го завршија редизајнирањето на „Benguerra Lodge“, луксузен ресорт кој се наоѓа на истоимениот недопрен остров во Индискиот океан. Проектот вклучувал комплетна обнова и модернизација на веќе...

Рајски одмор – Villa Paraiso – Puerto Vallarta, Мексико

9 февруари, 2017, Нема коментари
Villa Paraiso е приватна вила со шест спални соби, која можете да ја изнајмите, и да уживате во својот луксузен одмор. Имајте неверојатно доживување со 9-члена послуга која ви стои постојано на располагање. Секоја...

Остров од соништата: Најубавите плажи се во Барбадос

3 февруари, 2017, Нема коментари
Со својата неверојатна убавина Барбадос е остров од соништата и идеална дестинација за одмор на независните туристи, но и за оние кои сакаат ексклузивни сместувања. Со големина од 268 квадратни километри и околу 285.000...

Ноќ од соништата: Една вечер во стаклено иглу

1 февруари, 2017, Нема коментари
Kakslauttanen Arctic Resort е волшебно одморалиште треба е во топ листата за патување. Тоа се наоѓа во месноста во Лапланд, што значи дека посетителите ќе бидат опкружени со дебел снег, убави шуми и свеж воздух....

Најубавите мали хотели во светот

30 јануари, 2017, Нема коментари
Погледнете ги фотографиите од едни од најубавите мали хотели во светот! Овие хотели се наоѓаат на прекрасни локации, опколени со прекрасна природа. Некои нудат поглед кон морето, а некои кон густи шуми. Дел од...

Шавен –град обоен во сино, една од најубавите марокански атракции

26 јануари, 2017, Нема коментари
Откако граѓанките на мароканскиот град Шавен одлучиле да го уредат, ова место се претвори во едно од најуспешните туристички дестинации на оваа земја. Средновековниот град Шавен некогш било место низ кое се минувало само...

Хотел OCEAN`S 11 на Тајланд!

13 јануари, 2017, Нема коментари
Во случај да планирате да го посетите Тајланд, ви препорачуваме да го посетите овој хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа на источниот брег на Пукет. Наречен по познатиот филм, Ocean’s 11, овој хотел...

Рајската плажа во Тоскана крие смртоносна тајна

12 јануари, 2017, Нема коментари
Магичниот бел песок, кристално бистрото море и пријатните температури веќе со години ги привлекуваат туристите во градчето Розињано Солве на италијанскиот брег. Сепак парче рај во Тоскана всушност крие една ужасна тајна. Белиот песок...

Ова ќе биде најпопуларна дестинација оваа година!

4 јануари, 2017, Нема коментари
Исланд беше популарна дестинација во 2016 година. Тајланд пред тоа, а во 2017 година сите ќе посакаат да ја посетат Португалија.   Португалија се јавува на повеќето светски листи као најдобра дестинација за 2017...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ"
Горе