25 септември, 2017

Радио

Егозтично уживање на Сејшелите

23 јуни, 2017, Нема коментари
Сејшелските острови се идеални за оние кои се во потрага по тропскиот рај. Овие острови официјално се нарекуваат Сејшелска Република и имаат свое знаме и грб. Оваа мала република ја сочинуваат 115 острови во...

LE MAS DE PIERRE – Најдоброто место на Азурниот брег

15 јуни, 2017, Нема коментари
Ако некогаш сте сонувале за совршен одмор на француската ривиера, тогаш овој хотел би ве натерал веднаш да резервирате лет за Франција… Le Mas de Pierre се наоѓа во рамките на интимниот дел на...

Најдоброто од Бали

5 јуни, 2017, Нема коментари
Бали е една од најдобрите светски егзотични дестинации, а денес ќе ги разгледаме најдобрите ресорти кои би ги опишале како ултра гламурозни, луксузни, преубави, скапи и уште многу суперлативи. Местото е навистина скапоцен дар...

Најубавите панорами во светот

22 мај, 2017, Нема коментари
Аглите од кои може да го перцепираме светот кога летаме со авион се најубавите панорами. Задоволство кое го засилува адреналинот, но и воодушевувањето при глетка на фотографиите снимени високо во воздухот. Во продолжение погледнете ја...

Мариналеда – град во кој сите би сакале да живеат

15 мај, 2017, Нема коментари
Мариналеда е град во Андалузија, на југот од Шпанија, каде на површина од 25 километри квадратни живеат околу 2.700 жители. Ова мало градче се смета за социјалистичка утопија. Жителите на Мариналеда не се плашат...

Како изгледа патувањето во најлускузните патнички авиони

12 мај, 2017, Нема коментари
Авиокомпанијата Etihad Airways се смета за една од најлускузните во светот, а патувањето во овие авиони е вистинско пријатно и релаксирачко доживување. Во последните неколку години компанијата постепено го менуваше изгледот и услугата во...

Националниот Парк Lencois Maranhenses, Бразил – место кое мора да го посетите !

26 април, 2017, Нема коментари
Перфектен одмор, во секоја смисла е токму ова место. Ако се одлучите да го посетите, Вие ќе се заљубите во него поради несекојдневната убавина која ја има… Замислете слика од неколку пустини во снежно...

Ова се најубавите улици во светот!

13 април, 2017, Нема коментари
Пролетта е веке тука, што значи дека времето за нови авантури се наближува! Секој патник сака да осмисли сопствена патека. Некој сака да го види архитектонското чудо на Гауди додека друг сонува да го...

Дел од рајот наречен Coco Palm Bodu Hithi

12 април, 2017, Нема коментари
Спремни ли сте да видите како изгледа рајот на земјата? Овој првокласен резорт на Малдивите без сомнеж ќе ги магепса сите што ќе го видат па дури и на фотографии, а можете да замислите...

Vaadhoo – „ Млечниот пат “ на земјата

6 април, 2017, Нема коментари
Одлуката да се посетат Малдивите, секогаш резултира со спектакуларни глетки и неочекувани  доживувања… овој месец е токму тој момент кој не смеете да го пропуштите!!! Едно од нив, се случува на плажата на брегот...

Боемски хотел на грчкиот остров Родос

28 март, 2017, Нема коментари
Бутик-хотелот Casa Cook во близина на градот Колимбија на грчкиот остров Родос нуди малку поинакво патувачко искуство – овде ве дочекува модернизирана верзија на препознатливиот грчки стил, релаксирачка атмосфера во боемски и космополитски дух...

Ова се најтешките места за патување во светот!

14 март, 2017, Нема коментари
Модерните начини на патување значително го имаат олеснето патувањето во различни делови во светот. Но, сепак на планетата сè уште постојат места кои се тешко достапни и за кои е потребно патување од неколку...

Ilyshin 18 -Хотел во авион

13 март, 2017, Нема коментари
Замислите, седите во комплетно опремена пилотска кабина на авион кој е долг приближно 40 метри и замислете…Вие сте пилот… Авионот е претворен во луксузен апартман за две личности, што значи ќе имате на располагање...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 2)
Горе