20 септември, 2017

Радио

Откриено село „кое не постои“

6 март, 2017, Нема коментари
Фуроре е село во Италија во провинцијата Салерно во регионот Кампанија, која е скриена во фјордот, во една мала пукнатина во камења кои некогаш биле одлична заштита за своите жители од морските разбојници. Еднаш...

Најубавиот островски ресорт во светот (фото)

17 февруари, 2017, Нема коментари
„Michaelis Boyd Associates“, архитектонско студио од Лондон, неодамна го завршија редизајнирањето на „Benguerra Lodge“, луксузен ресорт кој се наоѓа на истоимениот недопрен остров во Индискиот океан. Проектот вклучувал комплетна обнова и модернизација на веќе...

Рајски одмор – Villa Paraiso – Puerto Vallarta, Мексико

9 февруари, 2017, Нема коментари
Villa Paraiso е приватна вила со шест спални соби, која можете да ја изнајмите, и да уживате во својот луксузен одмор. Имајте неверојатно доживување со 9-члена послуга која ви стои постојано на располагање. Секоја...

Остров од соништата: Најубавите плажи се во Барбадос

3 февруари, 2017, Нема коментари
Со својата неверојатна убавина Барбадос е остров од соништата и идеална дестинација за одмор на независните туристи, но и за оние кои сакаат ексклузивни сместувања. Со големина од 268 квадратни километри и околу 285.000...

Ноќ од соништата: Една вечер во стаклено иглу

1 февруари, 2017, Нема коментари
Kakslauttanen Arctic Resort е волшебно одморалиште треба е во топ листата за патување. Тоа се наоѓа во месноста во Лапланд, што значи дека посетителите ќе бидат опкружени со дебел снег, убави шуми и свеж воздух....

Најубавите мали хотели во светот

30 јануари, 2017, Нема коментари
Погледнете ги фотографиите од едни од најубавите мали хотели во светот! Овие хотели се наоѓаат на прекрасни локации, опколени со прекрасна природа. Некои нудат поглед кон морето, а некои кон густи шуми. Дел од...

Шавен –град обоен во сино, една од најубавите марокански атракции

26 јануари, 2017, Нема коментари
Откако граѓанките на мароканскиот град Шавен одлучиле да го уредат, ова место се претвори во едно од најуспешните туристички дестинации на оваа земја. Средновековниот град Шавен некогш било место низ кое се минувало само...

Хотел OCEAN`S 11 на Тајланд!

13 јануари, 2017, Нема коментари
Во случај да планирате да го посетите Тајланд, ви препорачуваме да го посетите овој хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа на источниот брег на Пукет. Наречен по познатиот филм, Ocean’s 11, овој хотел...

Рајската плажа во Тоскана крие смртоносна тајна

12 јануари, 2017, Нема коментари
Магичниот бел песок, кристално бистрото море и пријатните температури веќе со години ги привлекуваат туристите во градчето Розињано Солве на италијанскиот брег. Сепак парче рај во Тоскана всушност крие една ужасна тајна. Белиот песок...

Ова ќе биде најпопуларна дестинација оваа година!

4 јануари, 2017, Нема коментари
Исланд беше популарна дестинација во 2016 година. Тајланд пред тоа, а во 2017 година сите ќе посакаат да ја посетат Португалија.   Португалија се јавува на повеќето светски листи као најдобра дестинација за 2017...

Ова се најдобрите скијачки ресорти во Европа

30 декември, 2016, Нема коментари
Зимата не е комплетна ако нема снег, па затоа одењето во некој скијачки ресорт и уживањето на скијачките патеки секогаш звучи како добра идеја. Во прилог следат неколку предлози каде би требало да се...

Преубави фотографии од волшебната Лапонија

28 декември, 2016, Нема коментари
Волшебната Лапонија е совршената дестинација доколку сакате да се чувствувате како во зимска бајка, а уште помагично е тоа што таму живее Дедо Мраз! Погледнете ги фотографиите кои ќе ви го стоплат срцето и...

Погледнете зошто ова е најдобриот остров на светот

22 декември, 2016, Нема коментари
Еден од најромантичните острови на светот е прогласен за број 1 во конкуренција на многу други острови низ светот. Островот Бора Бора е прогласен за најдобар остров во светот. Еве видете зошто: Островот Бора...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 3)
Горе