25 јуни, 2019

Радио

12-тe најубави плажи во Европа (фото)

7 август, 2018, Нема коментари
Ако размислувате за летување и не знаете каде да одите ова лето, тогаш вашите проблеми се решени. Одберете некоја од најубавите 12 плажи во Европа, одбрани според читателите на порталот „European Best Destinations“. Некои...

Плажи на кои “не се излегува од водата”

3 август, 2018, Нема коментари
Тие се далеку, но тие изгледаат како места од бајка. И водата е топла како “бара” во текот на целата година. Еве на кои плажи никогаш не треба да се грижите за температурата на...

Hello Kitty брзиот воз во Јапонија е идеален за “слатко” патување!

1 август, 2018, Нема коментари
Западната јапонска железница откри нов брз воз, кој има уникатен изглед – целосно декориран во стилот на Hello Kitty. Возот ќе оди на пат помеѓу двата града во западниот дел на Јапонија – Осака...

Островот кој штотуку беше прогласен за најубав на светот!

31 јули, 2018, Нема коментари
Планетата е богат со преубави и волшебни дестинации, но во моментов само една ја заслужува титулата најубав остров во светот. Travel & Leisure магазинот спроведе истражување врз основа на кое тој направи листа на...

Сината Лагуна во Исланд

30 јули, 2018, Нема коментари
Сината лагуна е една од најпопуларните атракции на Исланд, и не е тешко да се замисли! Прекрасната млечно-сина матна вода прави остар контраст со околното црно лава поле покриено со темнозелена мов. Сината лагуна...

ОСТРОВОТ ОБОЊАН – Доживеј чист хедонизам на приватен остров резервиран само за возрасни!

27 јули, 2018, Нема коментари
Сместете се во луксузните големи шатори и уживајте во секојдневните настап на DJ, работилници, јога и капење. Вгнезден во природни убавини со прекрасен поглед на Јадранот, Обоњан е идеално место за бегање од реалноста...

Слушнете, почувствувајте, визуелизирајте … Занзибар!

26 јули, 2018, Нема коментари
Занзибар асоцира на зачини, шарени ткаенини и егзотични плажи оформен од корални гребени. Се наоѓа на исток од брегот на Танзанија, има тропска клима и мултикултурна популација. Пазарите на истоименото главно градче секогаш се...

Не го пропуштајте летувањето на прекрасните плажи во Дубаи

25 јули, 2018, Нема коментари
Ве привлекува мирен одмор на песочни плажи, покрај азурно сино море, но и во урбана средина, во која никогаш не е досадно? Се двоумите помеѓу одморот на море и посета на големите градови? За...

Летувајте на плажите на егзотичниот остров Бали

24 јули, 2018, Нема коментари
Сонувате за квалитетен одмор на егзотична дестинација? Фантастичните плажи на Бали со бели, жолти и црвени песоци се многу привлечни, а имаат бројни туристи и патници во текот на годината. Иако тропскиот остров Бали...

Прекрасниот  грчки остров Милос

23 јули, 2018, Нема коментари
Прекрасниот  грчки остров Милос има најубави плажи вна целиот Егеј, фасцинантна историја и супер-храна. Па, сепак, често е неправедно запоставен. Уште подобро за оние што често одат таму, љубоморно криејќи ја оваа тајна од...

Јамајка

20 јули, 2018, Нема коментари
Сонцето, плажите, реге музиката, каде што се присутни Боб Марли и тиркизното синило кои се опкружени со тропска вегетација – ова е краток опис на третиот по големина Карипски остров. Кога Колумбо ја открил...

7 грчки плажи создадени за релаксација, кога не сте за журка

19 јули, 2018, Нема коментари
Ако сте во потрага по нешто релаксирано и скриено, смачено ви е од гламурозните и преполни одморалишта, тогаш овој водич е токму она што ви е потребно. Во него ќе ги најдете 7-те алтернативни,...

“Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

11 јули, 2018, Нема коментари
Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште. Овој приватен ресорт може да се изнајми само за посебни пригоди, а оние кои можат да си го дозволат добиваат ексклузивна шанса да...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 4)
Горе