25 јуни, 2019

Радио

Патување низ Естонија (фото)

10 јули, 2018, Нема коментари
Со песочни плажи, колоритна архитектура, живописни пејсажи и богат културен и лингвистички диверзитет помеѓу населиние од 1,3 милиони жители, Естонија станува една од најпривлечните земји во Европа. Најдобриот начин да ја доживеете земјата на...

Хрватско Хаваи: Плажа на која ќе посакате да го поминете остатокот од летото

4 јули, 2018, Нема коментари
Добро е познато дека хрватскиот брег е полн со прекрасни плажи, но една остава без здив. Тиркизното бистро море и природната песочна плажа на прв поглед личат на тропска, рајска дестинација, а станува збор...

Хрватска – Земја со илјада острови

29 јуни, 2018, Нема коментари
Фантастична локација за вашиот годишен одмор, Хрватска и нејзините убави острови се рај за туристи… Некои од хрватските острови се познати како рај за љубителите кои сакаат да уживаат во приватноста и романтичните вечери...

Cap Rocat, Мајорка – хотелот со многу раскош и шпански дух !

25 јуни, 2018, Нема коментари
Се наоѓа на Мајорка, а ќе Ви го овозможи најубавиот одмор во Вашиот живот… Ова неверојатно издание, кое овозможува импозантен поглед кон морето, на доста необичен начин, со специфична услуга, секако, ќе ги предизвика...

Престојувајте во Занзибар!

20 јуни, 2018, Нема коментари
Постевен во излориран сјај на југозападниот брег на островот, на 32 хектари, престојот во Занзибар е остварување на соништата на Султанот. Се наоѓа на 55 минути од аеродромот и на главниот град Стоун Таун,...

Топ 10 европски острови кои се најубави во лето

18 јуни, 2018, Нема коментари
Континенталниот одмор многу се разликува од оној на островите, затоа што секој од нив, посебно во нашата прекрасна шарена Европа, која е богата со многубројни култури, нуди уникатно и единствено искуство. Не се работи...

Ексклузивен резорт во Виетнам – „Con Dao “

6 јуни, 2018, Нема коментари
Ексклузивниот резорт „Con Dao“ гордо ги носи своите пет ѕвезди, а кога ќе слушнете дека е проектиран од луксузната верига Six Senses ќе ви биде јасно зошто толку суперлативи користиме при описот на овој...

„Banyan Tree Ungasan“ во Бали

1 јуни, 2018, Нема коментари
Лоциран врз карпа на височина од 70 метри над Индискиот океан Hotel Banyan Tree Ungasan во Бали Индонезија може да им понуди еден незаборавен престој на своите посетители. Во однос на архитектурата резортот е симбиоза...

Мароко: Ако сакате авантура, тука ќе ја пронајдете!

28 мај, 2018, Нема коментари
Значи, авантурата ве очекува во Мароко во земјата на морето, пустините и планините. Државата во северниот дел од Африка, преполна со природни и општетсвени разлики. Културно богата, со оаза сред бескрајната Сахара и чудесни...

Егзотично бегство под брзилското сонце

23 мај, 2018, Нема коментари
Егзотичниот бразилски резорт  Nannai Beach  во Порто де Галинас е идеален за романтично бегство од секојдневието. Комплексот се простира на површина од 6000 квадратни метри, има прекрасни базени и места за релаксација. Апартманите и...

Луксузниот хотел Cortijo Sabila во Шпанија

Одморот во Шпанија е секогаш единствено и неповторливо искуство… Доколку сакате да го истражите вистинското лице на Шпанија, одморот во Андалузија е најдобар начин. Андалузија е регион познат по фламенгото и контроверзните борби со...

Спа центар кој ќе ве остави без зборови – Анантара базаруто

24 април, 2018, Нема коментари
Патувањето на дестинации кои не ни се познати може да се забавни, додека на Мозамбика во исто време ќе ви е прекрасно и незаборавно искуство.. Доколку знаете добро да одберете каде ќе престојувате, Анантара...

Le Taha – Во срцето на недопрената природа

18 април, 2018, Нема коментари
“Le Taha’a Island Resort & Spa” – Овој прекрасен резорт и СПА навистина ќе ве остави без зборови… Граден по примерот на традиционалниот полинезиски стил, овој величенствен резорт со својот изглед и местоположба е...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 5)
Горе