17 јули, 2019

Радио

Њујорк,САД

15 јули, 2011, Нема коментари
Њујорк е најгусто населениот град во САД, и центар на метрополитенската област Њујорк, која е едно од најгусто населените урбани области во светот. Како град кој се смета за глобален водич, Њујорк влијае врз...

Tурција, Истамбул

14 јули, 2011, Нема коментари
Турција е една од шесте независни турски држави во светот. Турција граничи со осум држави и излегува на четири мориња. На север од државата се наоѓа Црното Море, на запад е Егејското Море, на...

15 Најдобри туристички дестинации!

13 јули, 2011, Нема коментари
1.Рим, Италија Рим е главен град на Италија и неговиот Латински регион (Лацио). Се наоѓа на сливот на реките Тибер и Аниен. Во минатото бил главен град на Римската империја, најмоќната и најдолготрајна империја...

Прекрасната Турција

11 јули, 2011, Нема коментари
Ако сакате да летувате во Турција, а тоа да не биде дестинација со многу туристи, тогаш секако ви ја препорачуваме Аланија. Место кое апсолутно по своите содржини нуди по нешто за секого. Самиот град...

Најпознатите плажи на Родос

7 јули, 2011, Нема коментари
Родос е познат по своите спектакуларни и песочни плажи. Покрај кристално чистото море, можете да уживате во многу спортски активности, специјалитетите во таверните или да се разладите во баровите. Најпопуларните плажи на Родос се...

Летување во предисторијата – Сокодра Остров

5 јули, 2011, Нема коментари
Ова е многу чуден остров со единствена флора и фауна која не може да се сретне на ниедно друго место на светот. Се чини како да не е од оваа планета. Се наоѓа во...

Луксузни дестинации

3 јули, 2011, Нема коментари
1. Playa Nicuesa бунгалови во прашума, Коста Рика Концептот на Playa Nicuesa бунгаловите се вклопува совршено во џунглата, и ќе ви овозможи да стапите во контакт со природата,  додека спиете или вечерате. Поглед на...

Шпанија, земја на сонцето

1 јули, 2011, Нема коментари
Преубав склоп на фотографии и видео материјал доловувајќи ги  Castilla-La-Mancha и Castilla-y-Léon на фантастичен начин. Местата каде што Дон Кихот се бореше со ветерниците и родно место на Валаскез и Франциско де Гоја.

Крф, Грција

29 јуни, 2011, 1 Коментар
Крф е грчки остров кој се протега на Јонското Море. Под општината на островот Крф припаѓаат и помалите острови Ereikoussa, Mathraki и Othonoi. Главниот град на островот и седиште на општината е исто така...

Паг

27 јуни, 2011, Нема коментари
Островот Паг се протега по должината на јадранскиот брег во Северна Далмација. Пејзажот на островот е покриен со огромни полиња и долини опфатени во богата вегетација, маслинки и лозови насади. Островот Паг е познат...

Албена

23 јуни, 2011, Нема коментари
Албена претставува голем резорт на Црното море во североисточна Бугарија, лоциран на 12км од Балчик и 30км од Варна. Овој резорт го користи интернационалниот аеродром на Варна. Албена е една од наменски изградените резорти...

Дубровник

20 јуни, 2011, Нема коментари
Еден од најубавите и нај стари градови на Јадранската ривиера. Се наоѓа во Хрватска и е еден од најпосетените туристички центри во Хрватска. Доколку сакате одмор и стари знаменитости, а не сте се одлучиле...

10 најопасни градови за посетување во светот

17 јуни, 2011, Нема коментари
Луѓето патуваат од задоволство, од авантура за да може да ги истражат различни култури и традиции. Покрај преубавите градови и дестинации кои постојат во светот, постојат и онакви места кој секој сака да ги...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 82)
Горе