Category: Eat & Drink Story

какао.jpg
Потребни состојки: 250гр маргарин(или 200гр. Путер) 500гр брашно 150гр шеќер 2-јајца 1 – прашак за пециво 1-ванилин шеќер 2-големи лажици какао во прав За крем:   Се меша брашно, какао, шеќер, прашак за пециво, ванилин шеќер.Се додава насецкан маргарин и се замесува смесата. Потоа се додаваат јајца иште еднаш се премесува. Се измесува кора на […]

крилца.jpg
Потребни состојки: 20 – крилца 1- чешне лук Мелен црн бибер 1 лимон 3 лажици, соја сос Сол, бибер 4 лажици зејтин 4 пиперки (жолта и црвена) 250г. Коктел домат 1/2китка магданос 1 главица лук 150гр Кисела павлака 100гр кисело млеко 2-3 лажици рен(тегличка) Малку шеќер Начин на подготовка: Се  мие и подговува месото, се […]

1239.jpg
Со додавање на јаболки и сливи, месото добива сосема  нов вкус. Наместо сливи, можете да пробате со смокви или со кајсии. Потребни состојки: 1кг. Пилешко бел месо. 1главица. Кромид 2 јаболки 8 суви сливи Начин на подготовка: Се сече на парчиња белото месо. Се лупи кромид, а јаболките се мијат, се сечат на четвртинки а […]

1208.jpg
Потребни состојки: 250гр – путер 140гр -шеќер во прав 140гр -чоколадо за говење 5-жолчки 5-белки 140гр-брашно   За фил: 7 јајца 7 лаж. Шеќер 125гр Путер 100гр – бело чоколадо   За глазура: 140гр – шеќер во прав ¼ л. Топла вода 180гр Чоколадо ва готвење   Начин на подготовка: Се мати путерот, пенасто. Се […]

панакота.jpg
Panna cota, е италијански рецепт со потекло од Пиедмонт. Во превод значи, готвена крема. Овој кремаст десерт, по структура е сличен со густиот пудинг, а вистинскиот вкус му го дава вкусот на малина. Уживајте пoлека. Оставете да се топи во вашата уста.   Потребни состојки: 500мл слатка павлака 2мл екстракт од ванила 1 кесичка бел […]

brusketi.jpg
Потребни состојки:   6 – мини домати 600гр Домати 3 – чешниња лук Малку балсамико оцет Малку свеж босилок Сол Мелен црн бибер 1 француски багет 250гр Моцарела сирење Начин на подготовка: Се сецкаат мини доматит и лукот. Се мешаат во голем сад со обичните домати, маслиновото масло, оцет, босилок, сол и бибер. Се остава […]

recept1.jpg
Потребни состојки: Брашно за поховање 2дл.светло пиво 2 јајца 1кг. Филети од риба   Начин на подготовка: Филетите од риба добро исушете ги во крпа (избегнувајте хартиени салвети поради лепењето). Побрашнете ги и протресете го вишокот на брашно.   Изматете ги јајцата. Додадете пиво и измиксирајте го брашното постепено. Оставете 15мин. па уште еднаш измиксирајте […]

2105.jpg
Потребни состојки: 100гр круши 50гр  концентрат од банана 10гр какао 100гр бадем. 50гр ораси 200гр брашно 6   јајца 100гр парфе крема 50гр слатка павлака 100гр чоколадо 1 дл маслинов зејтин 20гр шеќер 20гр брусница.   Начин на подготовка: Во силиконски калап, ја налеваме смесата која сме ја направиле од концентрат од банана и парфе […]

recept.jpg
Потребни состојки: 300гр бадем 500гр суви смокви 400гр бело чололадо 500гр шлаг 10 јајца 400гр шеќер 2дл. прошек 600гр смрзнати јагоди 0,5дл рум 300гр црно чоколадо 200гр путер 35 гр Желатин 200гр брашно Начин на подготовка: Пенесто се матат белките и жолчките. Секоја се мати одвоено.  Се додава брашно и  мелени бадеми…Сето тоа се меша […]

losos-i-testo.jpg
Лососот кој е богат со омега-3 , масни киселини, е риба која нутриционистите без двоумење ја препорачуваат за здравјето на крвниот систем . Освен тоа Лососот се карактеризира со одличен вкус.   Потребни состојки:   250г. Чаден лосос   500г. Широки резанки   Три поголеми дршки аспарагус   2 чешниња, млад лук   Половина чешне, […]

salata.jpg
Состојки: 300гр Шампињони, маринирани. 6-7 кисели краставици 2-јајца 70гр-павлака 200гр-мајонез 250гр-пилешко бело месо Сол Бибер Магдонос   Начин на подготовка: Шампињоните исецкајте ги на лифчиња, а краставиците на коцкички(1×1см). Во помал лонец сварете тврдоварено јајце, а потоа исецкајте го на коцкички. Пилешкото бело месо, исто така, сварете го и исецкајте го на коцкички. Во чинија […]

торта.jpg
Состојки за 12 порции:  За тесто:   350гр. – исецкано чоколадо за готвење. 175гр. – путер, исецкан на 6 делови. 5 поголеми јајца. 1 шоља шеќер. 2 кес.ванилин шеќер. ¼ лажичка сол. ¼ шоља – какао во прав. За глазура:   115гр. Чоколадо за готвење. 40гр. Путер Начин на подготовка:  Тесто: Премачкајте со зејтин , […]

morski-p.jpg
Сите школки можат да се набават во секоја  мала и подобро снабдена рибарница. Доколку преферирате, можете да користите и конзервирани, кои се полесни за чистење и користење, но не се така убави за сервирање. За 4 порции: 675 гр. Свежи школки(или 280г – конзервирани) 2 лажици маслинов зејтин 2 чена лук 400гр. Промешани морски плодови(лигњи, […]