Category: Рецепти

484915_xstock-photo-chicken-fillet-with-mixed-vegetables-cauliflower-broccoli-and-carrots-in-white-plate-on-a-wooden-1077659429_f.jpg
Предлог за ручек! Разновидно, избалансирано, шарено… Ароматично пилешко со топла зимска салата која се подготвува за само половина час. Уживајте! Состојки: две третини чаша брокула две третини чаша карфиол 20 мл вода 15 мл сок од лимон лук во прав оригано прстофат шеќер морска сол 15 гр маслинки без семки 2 сушени домати 250 гр […]

f41c1a0166891e553585260c388d78823f6a6770.jpg
Речиси и да нема човек кој не сака топло чоколадо, особено кога станува збор за студените денови. Доколку и вам ви се допаѓа овој чоколаден пијалок, ви предлагаме да го направите според овој едноставен рецепт, кој ќе успее за секого. Состојки: 30 грама чоколадо за готвење1 лажица какао во прав2 дл млеко30 грама шеќершлаг (по […]

484479_screenshot-2_f.jpg
За сите љубители на тост, ви носиме нешто уште подобро од тоа! Пржени ролни слатки и солени, по нешто за секого. Состојки: 10 парчиња тост леб3 лажици стопен путер3 лажици кафеав шеќер2 лажици цимет3 јајца1 лажица млеко½ лажички цимет½ лажички екстракт од ванила Подготовка: Расукајте го секое парче леб со сукало. Во сад измешајте стопен […]

484299_kolac_f.jpg
Оваа торта е идеална за сите прослави. Одлично е што не се пече, туку состојките се мешаат и се ставаат во фрижидер Состојки: 30 гр желатин 150 мл млеко 600 гр сирење 300 гр јогурт 150 гр шеќер 10 гр ванилин шеќер 3-4 праски од компот или конзерва Подготовка: Измешајте ги млекото и желатинот и […]

329267_salata-shutterstock-77669293_ff-1-e1633836844679.jpg
Не ви се потребни кулинарски вештини за да подготвите салата што ќе ви го отвори апетитот. Состојки: главица црвен кромид2 розови доматиедна краставицамаслооцетморска сол Подготовка: Прво излупете ја краставицата и излупете го кромидот. Потоа, поделете го црвениот кромид на два дела и исечете го на мали парчиња. Ставете го во тавата и додадете масло и […]

319242_profimedia0602311170_ff-e1633835296657.jpg
Викторија Бекам е позната по тоа што има специјални диети за одржување на нејзиниот тен и витка линија. Така што за да го задржи светлиот изглед, секој ден јаде лосос, а неодамна изјави дека нејзиното омилено јадење е тостот направен од леб од пченица, што ги шокираше нејзините обожаватели. Меѓутоа, таа сега излезе со нов […]

shutterstock337451099-830x0-1.jpg
Нивната подготовка е многу едноставна, и ако го следите овој рецепт, добриот резултат сигурно нема да изостане кај ќофтињата во сос од домати Секоја домаќинка сака да подготви ручек што секој на масата ќе го пофали. Сепак, често се случува и покрај големата волја, да недостасува инспирација. Едно од јадењата кои никогаш не може да […]

329190_lazanje-shutterstock-1149801452_ff.jpg
Често се смета дека подготовката на лазања дома е долга и макотрпна работа, иако Џејми Оливер истакнува дека тоа воопшто не мора да биде така – особено ако знаете како да заштедите време. Можете исто така да користите некои состојки од претходниот ручек, на пример печено месо за побрз рагу, или сирење рикота наместо бел […]

Screenshot_1-6.png
Неодолива мешавина од кокос и стопено чоколадо ќе ги освои сите гурмани, а освен што ќе се изеде со голема брзина, потребни ви се само 20 минути за овој десерт СОСТОЈКИ: 200 мл јогурт 2 дл млеко 200 мл масло 200 гр кокос 1 ванилин шеќер 200 гр шеќер 200 гр брашно 1 лажичка прашок […]

138463_shutterstock-433238770_ls.jpg
Зимското сметање на времето, а особено овој дел од годината, е исполнето со дружење со семејството и пријателите. За едно такво собирање, ви го предлагаме овој едноставен, но и вкусен рецепт за ручек. Состојки: 6 парчиња пилешки батаци (помали), 1 лажица сув зачин, 200 мл павлака за готвење (неутрална павлака), 1 лажица брашно (меко), 100 […]

396021_x9_f.jpg
Ако сакате слатки и топли пијалоци, вино и овошје, тогаш ова ќе биде вистинско уживање за вас Можете да го пиете во друштво, со семејството или пријателите и сигурно ќе уживате. Состојки: 1 литар црвено вино 1 пакетче кора од цимет или ќесичка мелен цимет неколку каранфилчиња 150-200 мл вода 5-7 лажички шеќер (или повеќе […]

Napitak-za-spavanje.png
Пробајте го овој здрав и природен пијалок за спиење, наречен „Розова месечина“. Ќе ве смири и зајакне. Напивка за спиење Вкусната мешавина што го сочинува пијалокот за спиење „Розова месечина“ ќе ве воодушеви со својот вкус и ќе обезбеди топла прегратка, кога ќе дојдат постудените денови. Се вика розово месечево млеко и е вкусно, колку […]

483908_unnamed_iff.jpg
Сега е севршено време да направите една пита со сирење СОСТОЈКИ: тенки кори 250 гр сирење 3 јајца 2 лажици пченкарно брашно 1/2 прашок за пециво 200 мл јогурт 50 мл масло ПОДГОТОВКА: Изматете ги јајцата и додадете пченкарно брашно, прашок за пециво, јогурт, масло и измешајте сѐ. Исронете го сирењето.  Раширете ја кората на […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris