28 мај, 2020

Најдобро облечените парови во светот

27 јуни, 2011, Нема коментари
1. Johnny Deep и Vanessa Paradis – ексцентричната двојка 2. Robert Рattinson и Kristen Stewart – романсата од Twilight 3. Аshton Кutcher и Demi Мoore – озборуваната холивудска двојка 4. David и Victoria Beckham...

Swarovski + Hello Kitty колекција

27 јуни, 2011, Нема коментари
Hello Kitty познатото маче од 1974 година, сега се здружи со Swarovski. Најновата колекција на овој бренд за накит ја сочинува една линија која е наменета за помладите како и за оние кои го...

Розови нијанси се ин ова лето!

26 јуни, 2011, Нема коментари
Мејк-ап уметниците ни порачуваат дека модерни се розевите нијанси, а се носат како на образите, така и на усните и очите. Кога е мејкап во прашање доминираат розовите тонови оваа сезона. Розовата боја пред...

Детали за плажа кои мора да ги имате

25 јуни, 2011, Нема коментари
Постојат неколку ситници кои секоја девојка која држи до себе мора да ги покаже на плажа ова лето, трвдат модните сладокусци. Што ни препорачувааат? Огромен шешир од мек материјал Не само што ќе изгледате...

Најдобро облечените жени во светот – десети дел

24 јуни, 2011, Нема коментари
5. Alexa Chung – таа е англиска телевизиска презентерка, модел и заменик уредник на англиското издание на магазинот за мода Vogue. Со таа функција оваа девојка не смее да си дозволи да не се...

Најдобро облечени жени во светот – девети дел

23 јуни, 2011, Нема коментари
9. Olivia Palermo – американката која започна кариера како глумица преку едно реално шоу, потоа почна да дизајнира накит, за да на крај стане главна и одговорна личност за една модна куќа на модната...

Што да не облекувате на работното место ова лето

23 јуни, 2011, Нема коментари
Секое лето носи и дилема што е прикладно за носење во канцеларија, а што не. Многу компании имаат строги правила за тоа што е дозволено, но ако сами треба да одлучите, еве неколку насоки:...

Најдобро облечени жени во светот – осми дел

22 јуни, 2011, Нема коментари
14. Vanessa Hudgens – американска актерка и пејачка, која настапуваше прво во тв сериите за средношколски мјузикл, а потоа се појави и во големите филмски блогбастери. За разлика од лани таа се искачи за...

Колекција за мажи пролет-лето на Сара Бартон

22 јуни, 2011, Нема коментари
По огромниот дизајнерски успех кој го доживеа со кралската венчаница за принцезата Кејт Мидлтон, Сара Бартон е исклучиво барана дизајнерка. Таа од сега па натаму е креативен директор на модната куќа Alexander McQueen. Веќе...

Најдобро облечени жени во светот – седми дел

21 јуни, 2011, Нема коментари
19. Samantha Cameron – бизнис жена која постојано го следи елегантниот стил на облекување, пред се и поради нејзината улога како сопруга на Дејвид Камерон сегашниот премиер на Велика Британија.   18. Leighton Meester...

Најдобро облечени жени во светот – шести дел

20 јуни, 2011, Нема коментари
24 – Fearne Cotton – позната англиска тв и радио презентерка, која е популарна по водењето емисии и многу познати шоуа. Во 2007 таа стана првиот женски презентер на BBC Radio 1’s Chart Show....

Секси на плажа

20 јуни, 2011, Нема коментари
Доколку се спремате за на плажа еве уште неколку предлози за костими за капење. Од колекцијата на Caffe има модели кои се наменети за секого. Од оние кои сакаат да ги истакнат своите облини,...

Цветно лето

20 јуни, 2011, Нема коментари
Оваа година цветниот принт доминира по модните писти. Оној сив, дискретен машки изглед, заменет е со женственост. Цветните додатоци се одличен начин да се обидете да го користите цветниот принт како сезонска традиција. Бидете...
Почетна // Life Story // Категорија "мода" (Page 135)
Горе