“Ал Арабија“: Бин Ладен е уапсен жив​​, а потоа е убиен

4 мај, 20110
yy
Осама бин Ладен бил фатен жив​​, а по некое време е застрелан пред очите на децата и жена му, објави телевизијата “Ал Арабија“, повикувајќи се на извор од специјалните служби на Пакистан, кои добиле информации од сослушувањето на 12-годишната ќерка на водачот на Ал каеда.
Таа се наоѓала во куќата во која се криел Бин Ладен и ја гледала операцијата за неговото елиминирање.
Пакистанскиот извор додава дека откако бил убиен, телото на Бин Ладен било влечено по подот, пред да биде префрлено и пренесено со хеликоптер во Авганистан.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi