“Coldplay” ќе ја отворат Олимпијадата 2012?

11 април, 20110
coldplay

Организаторите на Олимпијада, која треба да се одржи во 2012 година во Лондон, веќе почнаа да размислуваат на отварањето на манифестацијата.

Тие веќе ги набројуваат можните музички групи кои би требало да ја отворат Олимпијадата. Како први на листата се британската група Coldplay, на чело со фронтменот Крис Мартин, кој инаку е сопруг на американската актерка Гвинет Палтроу.

На списокот, веднаш по нив се наоѓаат и “Muse” и Џош Стоун. Сега за сега, “Coldplay” се најбараниот музички бенд, се надеваме дека ќе ја прифатат понудата да ја отворат Олимпијадата и да снимаат песна со таа цел, изјавиле од организацијата на Олимпијада за дејли маил.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma