10 легендарни бродови со духови

22 август, 20110

Повеќето од нас го гледале серијалот „Пиратите од Карибите“ и биле исплашени, но воедно и фасцинирани од бродот на духовите „Летачкиот холанѓанец“. Постојат многу приказни за опседнати бродови, но тие не треба лесно да се отфрлат како мит, бидејќи многу познати личности, како на пример принцот Алберт Виктор од Велс, тврдат дека ги виделе. Ви ги претставуваме 10-те најпознати бродови на духови, врз кои се темелат многу литературни дела и филмови.

Carrol A. Deering

Baychimo

Eliza Battle

MV Joyita

Flying Dutchman

Young Teazer

Octavius

Lady Lovibond

Mary Celeste

Ourang Medan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi