Џеј Зи: Жена ми е новиот Мајкл Џексон :) недај боже Бијонсе да смени пол :)

22 август, 20110
Jay-Z- Beyonce

Популарниот рапер Џеј Зи мисли дека неговата жена супер ѕвездата Бијонсе е новиот Мајкл Џексон.

Поточно, тој изјавил „таа е следниот Мајкл Џексон“.

Раперот и бизнис магнатот Џеј Зи верува дека неговата сопруга ги има истите квалитети како Мајкл Џексон.

„Она што го научив од неа, е слично со она што го научив од кралот на поп музиката Џексон“, знам дека е можеби еден вид богохулење да се споредуваат, бидејќи Мајкл беше пред се иноватор, но мислам дека таа е следна која ќе ја достигне популарноста која ја имаше тој“, изјавил 41 годишниот рапер.

„Таа е како машина и едноставно ве тера и мотивира да работите понапорно“, додал Џеј Зи.

Славната двојка се во брак од 2008 година, а веќе  неколку пати се прогласувани во листата на најбогати славни парови од музичката индустрија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi