18 месечното бебе потпиша фудбалски договор

28 април, 20110
baby-soccer-348-hw-12810

Baerke van der Meij од Холандија стана вистинска интернет ѕвезда откако неговиот татко го стави на интернет видеото каде малото бебе дава голови. Малиот Baerke ги намести трите топки, а потоа без грешка даде гол во кутијата за играчки. За само една недела, снимката ја погледнале преку милион луѓе, а го привлече и вниманието на локалниот фудбалски клуб „VVV“ (Venlose Voetbal Vereniging). Неговиот дедо своевремено играл токму за овој клуб, кој сега одлучи со малото бебе да потпише симболичен договор. “На Baerke му е понуден 10 годишен договор, а родителите симболично го потпишаа истиот. Одушевени сме од вештините на малиот, останува само да се определи на која позиција би играл“, се навело во соопштението од клубот.

http://www.youtube.com/watch?v=owW0JBTyfTI&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma