20 Најекстремни трансформации на славните за филмски улоги I дел

14 јули, 20110
naslovnatomhenks

Многу од актерите пристапуваат доста сериозно на работата и се екстремно професионални, само да го доловат потребниот карактер, што некогаш бара од нив големи транформации на телата.

Екстремно додавање или губење на тежина, оформување на мускули со напорно вежбање, добро е што некои од нив и те како се наградени за тој труд, некои и со Оскар.

Еве ги истрајните и одлучни филмските ѕвезди кои ќе направат се за да бидат бараната улога:

20. Charlie Sheen билда и те како мусклу за улогата Deux во Hot Shots

19. Russell Crowe додава 28 кг за Body of Lies

18. Jake Gyllenhaal додава маса од 11кг цела во мускули за Jarhead

17. Дури и Ben Stiller билда за Tropic Thunder

16. Згодниот George Clooney додава 13 кг за Syriana

15. Christian Bale со комплетен пакет на мускули достојни за Batman Begins

14. Linda Hamilton перфектна и физички како мајка заштитник во Terminator 2

13. Hilary Swank многу мускули и бокс за Million Dollar Baby

12. Mr. Stallone се здебелува скоро 18кг за Copland

11. Tom Hanks губи 20кг за Cast Away

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit