Al Pacino ќе добие почесна награда на Венецијанскиот филмски фестивал

5 мај, 20110
AlPacino

Венецијанскиот филмски фестивал оваа година ќе се одржи од 31 до 10 септември. На него Al Pacino ќе ја доби епочесната награда зашто оставил оригинален печат на современиот филм.

Директорот на фестивалот изјавил дека Pacino е одличен режисер чие искуство е драгоцено и оригинално и го збогатува современиот филм.

До сега, пред Al Pacino, оваа награда ја имаат примено иTakeshi Kitano, Agnes Varda и Abbas Kiarostami.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/