Алек Болдвин градоначалник на Њујорк? Еее Шварци Шварци… бруко една:)

11 август, 20110
Alec Baldwin

Актерот Алек Болдвин е следниот кој ќе се кандидира за градоначалник. Тој најпрво сака да заврши факултет, да се едуцира од таа област, што би значело дека ќе се кандидира за некоја година.

За оваа функција тој е спремен да се пресели во Њујорк за стално. Неговите пријатели му сугерирале да се кандидира во некоја друга Американска држава, но тој инсистирал тоа да биде токму ова место. Во Њујорк најдобро ги разбирам и знам најдобро што им треба да луѓето, вели Болдвин.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit