Страшно е кога на никому не недостасуваш:(. 10 месеци мртва дома, а никој не ја ни побарал:(

11 август, 20110
kell

Во градот Траунштајн на југот од Германија, млада девојка цели 10 месеци лежела мртва во станот, и никој не ја побарал,  ниту работодавачот ниту соседите, па дури и семејството.

Телото на Дорена В. било откриено при чистење на станот. Младата девојка со месеци не ја плаќала киријата и не одговарала на потсетниците за плаќање, така што сопствениците на станот повикале служба за чистење. При чистење на станот девојката била пронајдена во еден од плакарите. Се наведува дека Дорена В. имала проблеми со дрогата.

Првото истражување покажало дека Дорена В. која работела како келнерка, била најмалку 10 месеци мртва.

Се претпоставува дека Дорена В. починала од прекумерна доза на дрога, и дека некој од нејзините пријатели во паника ја ставил во плакарот. Но, исто така, и убиството не е исклучено”, изјавил портпаролот на германската полицијата, пренесуваат германските медиуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi