Алек Болдвин ќе се кандидира за градоначалник на Њујорк?

9 јуни, 20110
Alec Baldwin

Актерот Алек Болдвин веќе долго време размислувал за можноста да се кандидира за градоначалник на Њујорк. Сега откако демократскиот кандидат Антони Вејнер се повлекол од политиката и кандидатурата, Болдвин сериозно размислува за таа функција.

Негов близок пријател ја потврдил информацијата, а портпаролот на Болдвин изјавил само дека можноста не е искличена.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma