Американците ја прогласија Цеца за најубава србинка!

14 јули, 20110
ceca 7 copy

Откако Новак Џоковиќ победи на Вимблдон, го привлече вниманието на многумина, кон неговиот народ. Па, така еден американски магазин “Complex” направи листа од најубавите србинки.

Прва на листата се најде српската турбо фолк ѕвезда, Цеца. Во описот за неа стои дека таа е убава, елегантна жена која ја споредуваат со Мадона. Ги истакнале хуманоста и политичката моќ, како едни од главните карактеристики за Цеца. Во текстот исто така е напишано дека таа е една од ретките ѕвезди кои затворската казна ја отслужуваат во куќен притвор.

На второто место се наоѓа српската тенисерка Ана Ивановиќ, а веднаш зад неа Нина Сеничар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit