Супер модели кои никогаш не стареат – четврт дел

14 јули, 20110
supermodelinaslovna

16. Elle Macpherson – некогаш нарекувана  “Телото“, оваа девојка беше неколку пати на насловните страници во бикини, се уште изгледа совршено иако е мајка на две деца, а во меѓувреме е портпарол на брендот Ревлон.

 

17. Tyra Banks – една од ангелите на Викторија Сикрет, ја напушти пистата во 2005 година. Сега таа е домаќин на две американски шоуа, “America’s Next Top Model” и “The Tyra Banks Show”.

 

18. Beverly Johnson – девојката која ги полнеше насловните во седумдесетите години, заврши со моделството и се посвети на актерската кариера. Неодмана беше судија во едно шоу за избор за модел, додека нејзината ќерка Ананса, од краткиот брак со продуцентот Дани Симс, ги следеше стапките на мајката и заврши како модел за индустријата на гардероба наменета за покрупни жени.

 

19. Kate Moss – девојката која е икона на деведесетите, се уште заработува пари. И покрај многуте скандали со кокаин, англискиот модел е втора на листата од 15 најбогати модели според Форбс, со заработени т.е. пријавени 18 милиони долари во 2007 година. Не е ни чудо што се уште се продава добро.

 

20. Paulina Porizkova – родена во Чешка оваа убавица сега е позната на помладата генерација како судија во “America’s Next Top Model.” Познатиот модел кој се појави и во шоуто “Танц со ѕвездите“ во 2007, а има напишано две книги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit