Американската комичарка Челзи Хандлер ги исмеала Србите

23 јуни, 20110
Американската комичарка Челзи Хандлер ги исмеала Србите

Американската комичарка Челзи Хандлер ги исмеала Србите во нејзиното шоу “Chelsea Lately” таа кажала дека се за срам и разочарување. Коментирајќи го настапот на Ејми Вајнхаус во Блеград каде пејачката настапила пијана и ја напуштила сцената пропратена со лоши звуции критики.

Челзи и нејзините гости ја критикувале реакцијата на србите. “Не можам да верувам дека Србите воопшто си дозволуваат да одат на концерти”, вели комичарката, а потоа прочитала што напишал српскиот министер за одбрана, Драган Шутановац, на својот Facebook профил по концертот и во исто време се чудела како србите воопшто имаат Facebook. “Концертот на Ејми Вајнхаус беше срам и големо разочарување”, прочитала Челзи, а потоа додала –“ И вашата земја е за срам и големо разочарување”.

http://www.youtube.com/watch?v=POFTRFXAL9g&feature=player_embedded#at=73

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi